Մշակույթ 11:45 08/07/2022 Հայաստան
Հերման Նորդերմեերի «Ռեմինիսցենցիա» առաջին անհատական ցուցադրությունը՝ Հայաստանի պատմության թանգարանում
Հայաստանի պատմության թանգարանում հուլիսի 14-ին կբացվի հոլանդացի անվանի փորագրանկարիչ, վիմագրության վարպետ, «Գեղարվեստական տպագրության Երրորդ միջազգային բիենալե, Երևան 2021»-ի առաջին մրցանակակիր Հերման Նորդերմեերի «Ռեմինիսցենցիա» առաջին անհատական ցուցադրությունը։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի պատմության թանգարանից։
Այն իրականացվում է «Մշակույթների երկխոսություն» կազմակերպության նախաձեռնությամբ, Հայաստանի պատմության թանգարանի հետ համագործակցությամբ, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության, Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների դեսպանության և Նիդերալանդներում Մոնդրիան հիմնադրամի աջակցությամբ։
Հայաստանյան հանդիսատեսին ներկայացվող միջազգային այս հավակնոտ նախաձեռնությունը և հոլանդացի անվանի փորագրանկարիչ Հերման Նորդերմեերի այցը Հայաստան իրականացվում է  Հայաստանի պատմության թանգարանի հետ համատեղ` «Մշակույթների երկխոսություն» կազմակերպության գործունեության 10-ամյա հոբելյանի և հայ-նիդերլանդական դիվանագիտական հարաբերությունների 30-ամյակի միջոցառումների շրջանակներում։

Culture 12:10 08/07/2022 Armenia
KulturDialog Armenien, in cooperation with the History Museum of Armenia, supported by the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sports, the Mondriaan Fund in the Netherlands and the Embassy of the Netherlands to Armenia, presents "Reminiscence", the first solo exhibition of Herman Noordermeer, a renowned Dutch artist, famous lithographer and First Prize winner of the Third International Print Biennale, Yerevan 2021.
The exhibition runs from July 14 to September 14, 2022 at the Museum of History of Armenia, organizers said.
This ambitious international initiative presented to the Armenian audience in cooperation with the History Museum of Armenia on the occasion of the 10th anniversary of KulturDialog Armenien and the 30th anniversary of diplomatic relations between Armenia and the Netherlands as well as the visit of Herman Noordermeer to Armenia is the continuation of close cooperation launched with the Dutch Embassy to Armenia in the framework of the Third International Print Biennale, Yerevan 2021 as well as the continuation of a cooperation established with the Mondriaan Fund in the Netherlands on November 8, 2016.