Հասարակություն 14:10 20/07/2022 Հայաստան
Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքեր տեղադրված լինելու մասին ահազանգից հետո այս պահին մետրոպոլիտենով ուղևորափոխադրումները ժամանակավորապես դադարեցված են: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 20-ին, ժամը 12։57-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը

Общество 14:31 20/07/2022 Армения
После поступления сигнала о заложенных на станциях Ереванского метрополитена взрывных устройствах на данный момент пассажирские перевозки в метро временно прекращены. Об этом сообщает мэрия армянской столицы.
Напомним, 20 июля, в 12։57, в Национальный центр кризисного управления МЧС Армении поступил сигнал о том, что на станциях метро в Ереване заложены взрывные устройства.
На место происшествия выехали кинологическая группа Центра по осуществлению спасательных работ специального назначения Управления спасательных сил спасательной службы и инженерно-саперный отряд коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны.