Հասարակություն 12:48 20/07/2022
ուլիսի 20-ին հանրապետության տարածքը կշարունակի գտնվել Արաբական թերակղզու շրջաններից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, ինչով պայմանավորված Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Վայոց ձորի նախալեռնային գոտիներում և Երևանում ցերեկային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կհասնի +38…+40 աստիճանի։  Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են, որ Հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի: Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր։ Խորհուրդ է տրվում  ժամը 11։00-ից մինչև 17։00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից։
Հայաստանի տարածքում հուլիսի 20-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հուլիսի 21-25-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Քամին՝ հարավարևելյան 2-5մ/վրկ: Արմավիրում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 13-16 մ/վրկ։ Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 22-24-ին կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևանում հուլիսի 20-ի ցերեկը, 21-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է  քամու ուժգնացում՝ 13-16 մ/վրկ արագությամբ:

Общество 16:48 20/07/2022 Армения
Территория Армении продолжает находиться под влиянием тропических воздушных потоков с районов Аравийского полуострова, в связи с чем в дневные часы 20-го июля в Араратской долине, в предгорьях Арагацотна, Вайоц Дзора и в Ереване температура воздуха достигнет +38...+40 градусов.
В долинах и предгорьях республики также ожидается высокий риск возникновения пожаров, сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА.
Интенсивность ультрафиолетового излучения ожидается выше нормы. Рекомендуется избегать прямых солнечных лучей с 11:00 до 17:00.
днем 20-го июля ожидается погода без осадков. 21-25 июля в отдельных регионах прогнозируется кратковременный дождь с грозой.
Ветер юго-восточный, с порывами до 2-5 м/с. В Армавире, в предгорьях Арагацотна и Котайка в вечерние часы ожидается усиление ветра, с порывами до 13-16 м/с.
22-24 июля температура воздуха понизится на 5-7 градусов.
днем 20-го, 21-25 июля ожидается погода без осадков. В вечерние часы ожидается усиление ветра с порывами до 13-16 м/с.