Առողջություն 12:39 25/07/2022 Հայաստան
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝  հուլիսի 18-24-ը, կատարվել է ընդհանուր 6158 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 965 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 547 հիվանդ, մահվան 7 դեպք է գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում հուլիսի 25-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 425 365 դեպք, որոնցից 413 901  առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 1144 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8633 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 317 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Ընդհանուր կատարվել է  3 154 685 թեստավորում:
Նշենք, որ վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերն ավելանում են։ Հունիսի 6-12-ը  ՀՀ-ում հաստատվել էր կորոնավիրուսային հիվանդության 38 դեպք, հունիսի 13-19-ը՝  60 դեպք, հունիսի 20-26-ը՝ 139 դեպք, հունիսի 27-ից հուլիսի 3-ը 174 դեպք, հուլիսի 4-10-ը՝ 354 դեպք, հուլիսի 11-17-ը՝  կորոնավիրուսային հիվանդության 629 դեպք։ Մահվան դեպքեր չէին արձանագրվել։

Health 13:45 25/07/2022 Armenia
Armenia confirmed 965 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 425,365 as of 11 a.m. Monday, July 25, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 6,158 tests were conducted from 18 to 24 July.
547 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 413,901.
Seven new Covid-19 deaths have been recorded in the country, taking the official death toll to 8,633. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 1,144 active cases. As many as 3,154,685 tests have been performed in the country since the disease outbreak.
The latest figures mark a surge in new weekly cases. The Armenian health authorities reported 629 new infections in the previous week.