Քաղաքական 09:17 05/08/2022 Հայաստան
«Անկախ ՀՀ քաղաքական իշխանության տապալումներից և հայրենիքի դեմ ծավալած դավադրություններից, պետք է արժանին մատուցել բոլոր այն զինծառայողներին, ովքեր հետպատերազմյան բարդ, ծանր իրավիճակում պատվով կատարում են իրենց մարտական խնդիրը։
Շատ ծանր է առաջնագծում կանգնած զինծառայողի համար՝ գիտակցել, որ իր թիկունքում պետություն և քաղաքական պատասխանատվություն կրող ղեկավար չկա ու միևնույն ժամանակ ուժերի գերլարումով կենտրոնանալ ծառայության և երկրի պաշտպանության վրա։
Մենք մեր զինծառայողներին միայնակ թողնելու և գլուխներս ազատելու իրավունք չունենք։
Այսպիսի վիճակներում մեր զինծառայողը պետք է իմանա, որ ինչ էլ լինի հասարակության մի մեծ հատված մշտապես սատարելու է հայրենիքի պաշտպաններին։
Ես ինքս ճանաչում եմ մեծ թվով զինծառայողների, սպաների, ովքեր այս լարված օրերին, մեծ նվիրումով ու պատասխանատվությամբ են մոտենում իրենց ծառայությանը և հայրենիքի ու մեր բոլորի պաշտպանության համար պատրաստ են ամեն ինչի։
Հավերժ փառք հայրենիքի պաշտպանության համար ընկածներին, համբերություն և տոկունություն մեր զինծառայողներին»։

Политика 12:33 05/08/2022 Армения
«Независимо от провалов политической власти Республики Армения и заговоров против Родины, нужно воздать должное всем военнослужащим, которые в столь сложной, тяжелой послевоенной ситуации с честью выполняют свою боевую задачу.
Стоящему на передовой военнослужащему очень тяжело осознавать, что за его спиной нет государства и несущего политическую ответственность руководителя, и в то же время с перенапряжением сил сконцентрироваться на службе и защите страны.
У нас нет права бросать наших военных одних и умывать руки.
В таких ситуациях наш военнослужащий должен знать: что бы ни случилось, большая часть общества всегда поддержит защитников Родины.
Я сам знаю многочисленных военнослужащих, офицеров, которые в эти напряженные дни с большой преданностью и ответственностью подходят к своей службе и готовы на все ради защиты Родины и всех нас.