Քաղաքական 09:17 05/08/2022 Հայաստան
«Անկախ ՀՀ քաղաքական իշխանության տապալումներից և հայրենիքի դեմ ծավալած դավադրություններից, պետք է արժանին մատուցել բոլոր այն զինծառայողներին, ովքեր հետպատերազմյան բարդ, ծանր իրավիճակում պատվով կատարում են իրենց մարտական խնդիրը։
Շատ ծանր է առաջնագծում կանգնած զինծառայողի համար՝ գիտակցել, որ իր թիկունքում պետություն և քաղաքական պատասխանատվություն կրող ղեկավար չկա ու միևնույն ժամանակ ուժերի գերլարումով կենտրոնանալ ծառայության և երկրի պաշտպանության վրա։
Մենք մեր զինծառայողներին միայնակ թողնելու և գլուխներս ազատելու իրավունք չունենք։
Այսպիսի վիճակներում մեր զինծառայողը պետք է իմանա, որ ինչ էլ լինի հասարակության մի մեծ հատված մշտապես սատարելու է հայրենիքի պաշտպաններին։
Ես ինքս ճանաչում եմ մեծ թվով զինծառայողների, սպաների, ովքեր այս լարված օրերին, մեծ նվիրումով ու պատասխանատվությամբ են մոտենում իրենց ծառայությանը և հայրենիքի ու մեր բոլորի պաշտպանության համար պատրաստ են ամեն ինչի։
Հավերժ փառք հայրենիքի պաշտպանության համար ընկածներին, համբերություն և տոկունություն մեր զինծառայողներին»։

MP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has hailed Armenian soldiers for successfully performing their combat tasks in a difficult post-war situation despite the “authorities’ failures and conspiracies against the homeland”.
“It is very hard for soldiers standing guard on the frontline to realize that there is no state and no politically responsible leader having their back and, at the same time, to focus on the service and the country's defense with excessive strain. We have no right to leave our troops alone and wash our hands of them,” the deputy wrote on Facebook on Friday.
“In such situations, our servicemen should know that no matter what happens, a large part of society will always support the homeland defenders.
“I myself know many servicemen who are tirelessly fulfilling their service amid heightened tensions and are ready to do anything to protect the homeland and all of us.
“Eternal glory to those who fell for the defense of the homeland! Wishing patience and fortitude to our military!” Abrahamyan said.