Հասարակություն 09:51 06/08/2022 Տարածաշրջան
Լարսը բացվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Վրաստանում վատ եղանակի պատճառով փակվելուց չորս ժամ անց: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ շաբաթ օրն այդ մասին  հայտնել է Հյուսիսային Օսիայի արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Տրանսպորտային միջոցների անվտանգ երթևեկության ապահովման հնարավորության, ինչպես նաև Վրաստանի սահմանապահ ոստիկանության առաջարկությունները հաշվի առնելով՝ Վլադիկավկազ-Լարս հատվածով թույլատրվում է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժը՝ Ռուսաստանից դուրս մեկնելու նպատակով՝ 2022 թվականի օգոստոսի 6-ին ժամը 6:10-ից մինչև հատուկ հրաման»,-ասված է հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Վրաստանի տարածքում եղանակային վատ պայմանների պատճառով շաբաթ օրը ժամը 02:20-ից Վրաստանի ռազմական մայրուղին՝ Լարսը փակ է եղել։
Ներկայումս ճանապարհը միակ ցամաքային ճանապարհն է, որը Ռուսաստանի հետ կապում է ոչ միայն Վրաստանը, այլև Հայաստանը։

Общество 13:17 06/08/2022 Регион
Движение всех видов транспорта возобновили по Военно-Грузинской дороге после того, как ее закрывали из-за непогоды, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на пресс-службу МЧС России по Северной Осетии.
«Стало возможным обеспечить безопасный проезд автотранспортных средств. Учитывая рекомендации пограничной полиции Грузии, разрешено движение всех видов автотранспортных средств на участке Владикавказ – Ларс в направлении на выезд из России», – говорится в сообщении.
Отметим, что на данный момент дорога является единственным сухопутным маршрутом, связывающим с Россией не только Грузию, но и Армению.