Քաղաքական 14:36 09/08/2022 Հայաստան
«Ու ամեն անգամ, երբ իշխանությունը ձեզ սկսի համոզել, որ մարդ ու փող չունի մի գյուղ պահելու համար, հիշեք մայիսին $6 մլն պարգևավճար ստացած բերետավորներին»։
Հիշեցնենք, որ ոստիկանությունից այս տարվա մայիսի 20-ին հաղորդագություն էին տարածել, մասնավորապես, նշելով. « Ընթացիկ տարվա մայիսին, բացի ամսական պարգևատրումից, հատկացվել է նաև մեկ պաշտոնային դրույքաչափով պարգևատրում, որի արդյունքում ոստիկանության ծառայողների (աշխատողների) միջին ամսական վարձատրության չափը, ներառյալ ամսական և միանվագ տրված պարգևատրման գումարները, կազմել է 283.0 հազ. դրամ, զուտը` 218.1 հազ. դրամ, որը համեմատելի է նախորդ տարվա՝ 281.0 հազ. դրամ, զուտը` 217.7 հազ. դրամ ցուցանիշի հետ»։
Հիեցնենք նաև, որ մայիսին գրեթե ամեն օր տեղի էր ունենում ընդդիմության բողոքի ակցիաները, հանարահավաքները։

Эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова пишет:
«И каждый раз, когда власти начнут вас убеждать, что у них нет ни людей, ни денег на обеспечение безопасности сёл, вспомните красных беретов, которые получили премию в размере 6 млн долларов».
Напомним, что Полиция РА 20 мая с.г. распространила сообщение, в частности, отметив: «В мае текущего года, помимо ежемесячных премий, выделены средства также в размере одной должностной ставки, в результате чего средний размер ежемесячной зарплаты служащих полиции (сотрудников), включая ежемесячную и единовременную премии, составит 283 тысячи драмов».