Քաղաքական 20:46 23/08/2022 Հայաստան
«Ես ակնկալում եմ օպերատիվ և արագ որոշում ընդդիմության և իշխանության բոլոր պատգամավորներից։ Քաջատեղյակ եմ «Դիմադրություն» շարժման բոլոր գործողություններից։ Հայտարարված է հանրահավաք սեպտեմբերի 2-ին, ինչպես միշտ, ես կմասնակցեմ այդ հանրահավաքին, բայց այդ հանրահավաքին պետք է մասնակցի ՀՀ նորընտիր վարչապետը։ Օգոստոսի 31-ին Մոսկվայում նախատեսված է եռակողմ հանդիպում՝ ՀՀ ,ՌԴ և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև։ Այդ հանդիպմանն այլևս չպետք է մասնակցի Նոյեմբերի 9-ի կապիտուլացիան ստորագրած վարչապետը»,- ամփոփելով  այսօր տեղի ունեցած  հանրահավաքը՝ կոչով հանրությանն ու քաղաքական գործիչներին դիմեց  հասարակական, քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը։
Նրա խոսքով՝ պետք է անել ամեն բան, որպեսզի մինչև օգոստոսի 31-ը ունենանք նոր վարչապետ։
«Եթե մեզ այլ բան հնարավոր չլինի փրկել, ապա այս փոփոխությունը  կարող է փրկել Բերձորի ճակատագիրը։ Ակնհայտ է, որ այդ գործողությունը կսառեցվի՝ Հայաստանում ներքաղաքական փոփոխությունների արդյունքում։ Պետական բանակցությունները կունենան այլ բովանդակություն և այլ արդյունք»,- ասաց նա։
Նա  այն համոզմանն է, որ Փաշինյանը հենց այնպես իշխանություն չի տալու։
Ղազարյանը կարծում է, որ միակ ճանապարհը նրան Կառավարությունում անվստահություն հայտնելն է։
ԱԺ-ում բոլոր պատգամավորները
«Այս օրվանից հայտարարում եմ Նիկոլ Փաշինյանին իշխանությունից վռնդելու պաշտոնական գործընթաց և դա արվում է Անկախության հռչակման օրը»,- ասաց նա և վերջում հավելեց․

Политика 11:25 24/08/2022 Армения
«Ожидаю оперативного и быстрого решения от всех депутатов от правящей партии и оппозиционных партий. Прекрасно осведомлен о всех процессах движения “Сопротивление”. 2 сентября состоится митинг, я буду участвовать, как и всегда, но на этом митинге должен участвовать также новоизбранный премьер-министр Армении», – отметил в ходе вчерашнего митинга на Площади Республики общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
Он, в частности, подчеркнул: «31 августа в Москве запланирована трехсторонняя встреча глав Армении, России и Азербайджана. И в этой встрече уже не должен участвовать премьер-министр, подписавший 9 ноября акт о капитуляции».
По его словам, следует сделать всё, чтобы до 31 августа в Армении был новый премьер-министр.
«Если нам не удастся спасти что-либо, то это изменение может спасти судьбу Бердзора. Очевидно, что это действие будет приостановлено в результате внутриполитических изменений в Армении. Переговоры на государственном уровне будут иметь другое содержание и другой результат», – отметил он.
Э. Казарян убежден также, что Пашинян просто так не отдаст власть.
Он полагает, что единственный способ отстранения его от власти – выразить вотум недоверия Правительству.