Հասարակություն 10:09 24/08/2022 Հայաստան
«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով անհետ կորած համարվող քաղաքացուն հայտնաբերելու համար տարվող որոնողական աշխատանքները վերջին մի քանի օրերի ընթացքում իրականացվել են հավանական պայթյունի վայրում, որտեղ, ըստ տեղեկատվության, հավանաբար գտնվել է քաղաքացին։
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ պայթյունի էպիկենտրոնում և մերձակա ամբողջ տարածքում իրականացվել են մանրակրկիտ որոնողական աշխատանքներ, որոշ հատվածներում` նույնիսկ կրկնակի։ Որոնողական աշխատանքների արդյունքում քաղաքացու մարմինը կամ վերջինիս մասունքները չեն հայտնաբերվել։
Հիշեցնենք, որ առաջացած հրդեհից և պայթյունից հետո 43 ժամվա ընթացքում փրկարար ծառայողները փլատակներից դուրս են բերել 26 քաղաքացու, այդ թվում՝ 10 ողջ, 16 մահացած։

Общество 11:06 24/08/2022 Армения
Поисковые работы по обнаружению гражданина, считающегося пропавшим в результате взрыва в торговом центре «Сурмалу», в течение последних нескольких дней проводились на месте вероятного взрыва, где, согласно информации, мог находиться этот гражданин.
Как сообщают из МЧС, в эпицентре взрыва и по всей близлежащей местности были проведены тщательные поисковые работы, в некоторых местах даже дважды.
«В результате поисков, к сожалению, ни тела гражданина, ни его останков обнаружено не было», – сообщили в МЧС.