17-ամյա պատանին ծեծել է 14-ամյա պատանուն, որն էլ կտրող-ծակող գործիքով վնասվածքներ է հասցրել նրան
Օգոստոսի 26-ին, Ժամը 20.15-ին, հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ կտրած-ծակած վերքով բուժօգնության է տեղափոխվել 17-ամյա պատանի:
Ժամը 20.40-ին հիվանդանոցային երկրորդ ահազանգն է ստացվել. «պոլիտրավմա» ախտորոշմամբ բուժօգնության էր տեղափոխվել 14-ամյա պատանի:
Ոստիկանության Դավիթաշենի բաժանմունքի ծառայողները ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ պարզել են, որ Դավիթաշեն թաղամասում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ 17-ամյա պատանին ծեծի էր ենթարկել 14-ամյա պատանուն, որն էլ իր մոտ եղած կտրող-ծակող գործիքով մարմնական վնասվածքներ էր հասցրել նրան:

Право 16:40 27/08/2022 Армения
26 августа в 20:15 по местному времени из больницы было сообщено, что к ним с колото-резаными ранениями доставлен 17-летний юноша.
В 20:40 из Медцентра поступило и второе сообщение о том, что к ним поступил 14-летний мальчик с диагнозом «политравма».
Благодаря предпринятым мерам сотрудников отделения полиции Давташена выяснилось, что во время ссоры в административном районе Еревана Давташен, 17-летний юноша избил 14-летнего мальчика, который имеющимся у него режуще-колющим инструментом нанес ему телесные повреждения.