Ահազանգ. ՀՊՏՀ ռեկտորն առանց որևէ հիմքի աշխատանքից հեռացրել է Էդգար Ղազարյանին
«Բռնապետության հավատարիմ սպասարկուներից մեկը՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորը, առանց որևէ հիմքի աշխատանքից հեռացրել է այդ բուհի երկարամյա դասախոս Էդգար Ղազարյանին:
Այս քայլը բռնաճնշման, մարդուն քաղաքական հայացքների համար հետապնդման նողկալի դրսեւորում է և նպատակ ունի ահաբեկել ազատ խոսք հանդես բերող դասախոսներին, պետական ծառայողներին։ Ինքս նվաստացուցիչ եմ համարում, եթե իրեն արժանապատիվ համարող որևէ դասախոս տրվի այսպիսի ահաբեկումների։ Խաղադրույքին դրված է Արցախը, պետականությունը և հայ ժողովրդի արժանապատվությունը։
Դասախոսական համայնքից ակնկալում եմ դատապարտող հայտարարություններ առնվազն։ Իսկ ՀՊՏՀ ուսանողները, ովքեր իրենց նախկին ռեկտոր Ռուբեն Հայրապետյանին ապօրինի հեռացման ժամանակ դրսեւորել էին արժանապատիվ կեցվածք ու համարձակություն, պետք է ընդվզեն այս անգամ ևս։
Հ.Գ. Ժամանակին այս կամակատար տիկինը դասախոսական աշխատանքից հեռացնում էր զուտ իր պաշտոնին վտանգ ներկայացնող մարդկանց, իսկ հիմա եկել է ժամանակը՝ դառնալու բռնապետության բռնաճնշումների կույր գործիքը՝ Էդգար Ղազարյանին հեռացնելով զուտ իր քաղաքական հայացքների ու գործունեության համար»։
Հիշեցնենք, որ ՀՏՊՀ ռեկտորը Դիաննա Գալոյանն է։
- Սեպտեմբերի 2-ի հանրահավաքին պետք է մասնակցի նաև նորընտիր վարչապետը․ Էդգար Ղազարյան
- Էդգար Ղազարյանի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը չկայացավ
- Էդգար Ղազարյան. Հանդիպել եմ Սերժ Սարգսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ հանդիպել չի ստացվել

Политика 11:54 27/08/2022 Армения
«Один из верных слуг диктатуры, ректор Государственного экономического университета Армении без объяснения причин уволил многолетнего преподавателя этого университета Эдгара Казаряна.
Этот шаг является гнусным проявлением репрессий, преследования человека за его политические взгляды и направлен на запугивание профессоров и государственных служащих, свободно выражающих мнение. Считаю себя унизительным, если какой-либо профессор, считающий себя достойным, подвергается такому запугиванию. На карту поставлен Арцах, государственность и достоинство армянского народа.
Ожидаю от преподавательского сообщества как минимум осуждающих заявлений. И студенты университета, проявившие достойное отношение и смелость во время незаконного увольнения своего бывшего ректора Рубена Айрапетяна, должны выразить протест и в этот раз.
P.S. В своё время эта услужливая женщина увольняла людей представляющих угрозу для её должности, а сейчас пришло время стать слепым инструментом в руках диктатуры, уволив Эдгара Казаряна исключительно за его политические взгляды и деятельность.