Պեսկով. Պուտինը հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկուշաբթի օրը հեռախոսազրույց կունենա Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, լրագրողներին հայտնել է Վ. Պուտինի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Այսօր շատ կարևոր օր է Ռուսաստանի ու Հայաստանի համար, 25 տարի առաջ այս օրը երկու երկրների միջև ստորագրվել է բարեկամության մասին համաձայնագիրը, այսօր այդ առիթով նախագահ Պուտինը հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ»,-ասել է նա։
Պեսկովն ավելացրել է, որ կողմերը երկուստեք կարևորում են այս փաստաթուղթը երկկողմ հարաբերություններում, և այն լավ հնարավարություն կլինի ընթացիկ հարցերը քննարկելու համար։

Политика 14:05 29/08/2022 В мире
Президент РФ Владимир Путин в понедельник проведет телефонный разговор с Николом Пашиняном, сообщил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Сегодня очень важный день для России и Армении, 25 лет назад был подписан договор о дружбе между нашими двумя странами, и сегодня в начале второй половины дня президент Путин по этому случаю проведет телефонный разговор с Пашиняном", - сказал Песков, его слова приводит РИА Новости.
Он добавил, что стороны вместе акцентируют важность этого документа для двусторонних отношений, и это будет хорошей возможностью, чтобы обсудить и текущие вопросы.