Քաղաքական 11:50 03/09/2022 Հայաստան
Ազգային ժողովը ներկայացրել է պատգամավորների բացակայություններն ԱԺ 8-րդ գումարման 3-րդ նստաշրջանի ընթացքում։ Ըստ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչության տարածած տեսանյութի, այդ ընթացքում պատգամավորների ամենաշատ անհարգելի բացակայությունները եղել են «Հայաստան» խմբակցության կողմից:
Իշխան Սաղաթելյանն ունեցել է 198 անհարգելի բացակա, Աննա Գրիգորյանը՝ 158 անհարգելի բացակա, Վահե Հակոբյան՝ 194 անհարգելի բացակա, Արմեն Գևորգյան՝ 150 անհարգելի բացակա, Սեյրան Օհանյանը՝ 149 անհարգելի բացակա,... ։
Անհարգելի բացակայություններ ունեն նաև «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները. Տարոն Մարգարյանն ունեցել է 150 անհարգելի բացակա, Հայկ Մամիջանյանը՝ 151 անհարգելի բացակա, Թագուհի Թովմասյանը՝ 88 անհարգելի բացակա, Տիգրան Աբրահամյան՝ 148 անհարգելի բացակա, ...։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից Խաչատուր Սուքիասյանն ունեցել է 38 անհարգելի բացակա, Ալեն Սիմոնյան՝ 3 անհարգելի բացակա, ... :

Политика 14:27 03/09/2022 Армения
Парламент Армении представил количество отсутствий у депутатов в период 3-й сессии Национального Собрания восьмого созыва.
Согласно распространенному пресс-службой парламента видео, самое большое количество неуважительных пропусков – у депутатов от фракции «Армения».
Так, у Ишхана Сагателяна 198 неуважительных пропусков, у Анны Григорян – 158, Ваге Акопяна – 194, Армена Геворкяна – 150. Руководитель фракции Сейран Оганян пропустил 149 заседаний.
Неуважительные пропуски есть и у депутатов НС от фракции «Честь имею»: у Тарона Маргаряна 150 пропусков, Айка Мамиджаняна – 151, Тагуи Товмасян – 88, Тиграна Абрамяна – 148…
Из депутатов от правящей фракции «Гражданский договор» чаще всего отсутствовал на заседаниях Хачатур Сукиасян, у него 38 неуважительных пропусков, у Алена Симоняна – 3 пропуска.