Հասարակություն 13:33 06/09/2022 Հայաստան
Սեպտեմբերի 5-ի երեկոյան հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքում, նախնական տվյալներով` հակառակորդի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արման Գագիկի Սարգսյանը (ծնված 2002թ.): Այս մասին գուժում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Փաստի առթիվ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրատվում են նյութեր:
«Պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Արման Սարգսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին»,-ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Право 13:44 06/09/2022 Армения
Вечером 5 сентября на боевой позиции, дислоцированной на восточном участке армяно-азербайджанской границы, по предварительным данным, вследствие произведенного ВС Азербайджана выстрела смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, младший сержант Арман Гагикович Саркисян (2002 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
По факту инцидента гарнизонным следственным отделом подготавливаются материалы.
«Министерство обороны Армении разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Армана Саркисяна», - говорится в сообщении.