Քաղաքական 13:50 08/09/2022 Հայաստան
«Ինչպես հիշում եք, մայիսի 25-ին «հայկական» արբանյակ տիեզերք ուղարկեցին, որն, իբր, ոչ միայն կարևոր ռազմական-հետախուզական նշանակություն ուներ*, այլև (ըստ նիկոլական ժեխմեդիայի) նաև ոչնչացրել էր Իլհամ Ալիևի տունը ու, եթե լավ խնդրեիր, կարող էր նաև սուրճ դնել և ուսերը մերսել։
3,5 ամիս է՝ սպասում ենք այդ արբանյակից արված գեթ մեկ լուսանկարի։ Կոֆե չենք ուզում, մասաժ չենք ուզում, ընդամենը մի հատ լուսանկար, որ հասկանալի լինի, թե Հայաստանի պետական բյուջեից միլիոնավոր դոլարներ ինչի վրա է ծախսվել։
Խոստանում էին «մինչև հուլիսի վերջերը» ցույց տալ, խոստանում էին նաև «Սթարմուս» փառատոնին ցույց տալ։
Այսօր՝ սեպտեմբերի 8-ին, հենց այս րոպեներին «Սթարմուսի» բեմից պիտի խոսեր այդ արբանյակը սարքած և տիեզերք ուղարկած Satlantis, LLC իսպանական ընկերության տնօրենը (ի դեպ, փառատոնի ծրագրում իր անվան դիմաց նշած չէր, թե «Սաթլանթիսի» տնօրենն է)։
Եթե այս գրառումը կարդացողներից մարդ կա հիմա այդ միջոցառմանը, խնդրում եմ ինձ ասել. վերջը ցույց տվե՞ց արբանյակից արված լուսանկարները»։

Политика 14:56 08/09/2022 Армения
«Как помните, 25 мая в космос отправили ”армянский” спутник, который, якобы, имел не только важное военно-разведывательное значение, но и (согласно николовским охлос-медиа) уничтожил дом Ильхама Алиева, а, если хорошо попросить, мог еще и варить кофе и сделать массаж плеч.
Уже 3,5 месяца ждем публикации хоть одной сделанной с этого спутника фотографии. Кофе не хотим, массажа тоже, всего лишь одно фото, чтобы стало понятно, на что были потрачены миллионы долларов из государственного бюджета Армении.
Обещали показать "до конца июля", обещали показать и на фестивале STARMUS VI.
Сегодня, 8 сентября, в эти минуты со сцены в рамках STARMUS VI должен был выступить директор испанской компании Satlantis, LLC, построившей и отправившей в космос этот спутник (кстати, в программе фестиваля напротив его имени не указывалось, что он – директор Satlantis).
Если кто-то из читающих этот пост в настоящее время находится на данном мероприятии, прошу сказать мне: в конце концов, показал снимки со спутника?»