Քաղաքական 17:11 18/09/2022 Հայաստան
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգը և ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակը համատեղ հաղորդագրություն են տարածել.
«Այսօր, սեպտեմբերի 18-ին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ:
Զրույցի ընթացքում շոշափվել են Հայաստանի թե՛ արտաքին անվտանգության, թե՛ ներքաղաքական ծայրահեղ սրված իրավիճակի հետ կապված հարցերը և դրանք հաղթահարելու հնարավոր ելքերը:
Հիշեցնենք, որ սա այս տարվա ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և ՀՀ Առաջին նախագահի երկրորդ հանդիպումն է: Առաջինը տեղի է ունեցել ս.թ. փետրվարի 23-ին Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնում»։

Политика 17:44 18/09/2022 Армения
Пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина и офис первого президента Армении Левона Тер-Петросяна распространили сообщение:
«Сегодня, 18 сентября, первый президент РА Левон Тер-Петросян в своем особняке встретился с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
В ходе беседы были затронуты вопросы, связанные с внешней безопасностью Армении и крайне обострившейся внутриполитической ситуацией, и возможные пути их преодоления.
Напомним, что это вторая встреча Католикоса Всех Армян и Первого Президента Республики Армения в этом году. Первая состоялась 23 февраля в Эчмиадзине».