Օրվա մամուլ 09:24 24/09/2022 Հայաստան
«Ժողովուրդ». Աննա Վարդապետյանի՝ լիազորությունները ստանձնելուց հետո համակարգում մեկը մյուսի հետևից ազատման դիմումներ են գրում
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը ևս պաշտոնից ազատման դիմում կգրի:
Ըստ դատախազությունում տարածված լուրերի՝ նրան նշանակելու են ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Շուշնիկ Ներսիսյանի պաշտոնում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց անձամբ Սրբուհի Գալյանից պարզել տեղեկությունը, ինչին ի պատասխան նա հայտնեց, թե. «Նման բան չկա»:
Հիշեցնենք, որ Աննա Վարդապետյանի՝ լիազորությունները ստանձնելուց հետո համակարգում մեկը մյուսի հետևից ազատման դիմումներ են գրում: Երեկ էլ ազատման դիմում էր ներկայացրել Գլխավոր դատախազի տեղակալներից Արմեն Աֆանդյանը, ում հնարավոր ազատման մասին «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր դեռ ամիսներ առաջ: Նկատենք՝ ոլորտի մարդիկ ավելի շատ չեն ցանկանում աշխատել Վարդապետյանի հետ և այդ պատճառով են հեռանում, ինչպես նաև ազատման դիմումներ են գրում հենց նախկին դատախազ Արթուր Դավթյանի կադրերը»։

Пресса дня 13:30 24/09/2022 Армения
«Жоховурд»: После вступления Анны Вардапетян в должность, в системе один за другим пишут заявления об отставке
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что заместитель генерального прокурора Армении Србуи Галян, координирующая область функций, направленных на взыскание имущества незаконного происхождения, также напишет заявление об освобождении с должности.
Согласно муссируемым в прокуратуре сведениям, она будет назначена на должность заместителя председателя Комитета государственных доходов Шушаник Нерсисян. Издание попыталось уточнить эту информацию лично у Србуи Галян, которая в ответ заявила: «Ничего подобного нет».
Напомним, после вступления Анны Вардапетян в должность генпрокурора Армении, в системе один за другим пишут заявления об освобождении от работы. Вчера заявление об отставке представил заместитель генпрокурора Армен Афандян, о возможном увольнении которого издание писало еще несколько месяцев назад. Отметим, что работающие в системе прокуратуры люди не хотят работать с Вардапетян и уходят по этой причине. Заявления об освобождении от работы пишут именно кадры бывшего прокурора Артура Давтяна.