Օրվա մամուլ 09:23 29/09/2022 Հայաստան
«Ժողովուրդ». ՔՊ պատգամավորների մտահոգությունն առկա իրավիճակի վերաբերյալ ավելի է խորացել Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո
«Երեկ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ խմբակցության երեք ժամանոց հանդիպմանը շատ լուրջ խոսակցություն է ընթացել կառավարության անդամների մասնակցությամբ։
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ, բացի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև կառավարության այլ անդամներ ևս, մասնավորապես՝ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Պետական վերահսկողության ծառայության պետ Ռոմանոս Պետրոսյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՔՊ վարչության այլ անդամներ ևս։ Հանդիպման սկզբում հիմնականում խոսել է Նիկոլ Փաշինյանը, որից հետո նրան նաև հարցեր են ուղղել։
Մենք տեղեկացանք, որ տեղի է ունեցել շատ բաց խոսակցություն, և Փաշինյանը չի թաքցրել ոչինչ և մանրամասն ներկայացրել է երկրում առկա վիճակը։ Պատգամավորների մտահոգությունն առկա իրավիճակի վերաբերյալ ավելի է խորացել վարչապետի հետ հանդիպումից և նրա անկեղծ և բաց տեքստով խոսքերից հետո։
Հանդիպմանը ներկա են եղել ՔՊ խմբակցության գրեթե բոլոր պատգամավորները։ Ինչպես շատ այլ հանդիպումների ժամանակ, այս անգամ ևս պայմանավորվածություն է եղել խոսակցությունը պահել փակ դռների հետևում»։

Пресса дня 14:34 29/09/2022 Армения
«Жоховурд»: Встреча с премьером усугубила обеспокоенность депутатов «Гражданского договора» по поводу ситуации в стране
Газета «Жоховурд» пишет, что в ходе вчерашней трехчасовой встречи Никола Пашиняна с фракцией «Гражданский договор» состоялся очень серьезный разговор с участием членов правительства.
По сведениям издания, кроме министра иностранных дел Арарата Мирзояна во встрече участвовали также другие члены правительства, в частности вице-премьер Мгер Григорян, начальник Государственной контрольной службы Романос Петросян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, а также другие члены правления «Гражданского договора». В начале встречи в основном говорил Никол Пашинян, после чего ему задали вопросы.
«Нам сообщили, что состоялся очень открытый разговор, Пашинян ничего не скрыл и подробно представил создавшуюся в стране ситуацию. Обеспокоенность депутатов по поводу нынешней ситуации в стране еще больше усугубилась после встречи с премьером и его искренних и откровенных слов. На встрече присутствовали практически все депутаты фракции «Гражданский договор». Как и во время многих других встреч, в этот раз тоже договорились не разглашать подробности встречи», - пишет газета.