Իրավունք 17:35 04/10/2022 Արցախ
Ադրբեջանը մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի՝ Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր է տարածում. ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է.
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին և մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։ Առաջիկա օրերին չի բացառվում նաև պետական կառույցների կայքերի վրա հաքերային հարձակումները։
ԱՀ ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին:
Կասկածելի բովանդակությամբ զանգեր ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»։

СНБ: Азербайджан распространяет ложные сведения о выводе российских миротворческих сил из Арцаха в ближайшие дни
Служба национальной безопасности Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщает:
«Служба национальной безопасности Республики Арцах, осуществляя реализацию возложенных на него законодательством функций и полномочий в области обеспечения информационной безопасности, информирует, что азербайджанские спецслужбы звонят по телефонным номерам, указанным на сайтах государственных структур Арцаха, и распространяют ложные сведения о выводе российских миротворческих сил из Арцаха в ближайшие дни с целью распространения паники среди населения. В ближайшие дни не исключены также хакерские атаки на сайты государственных структур.
СНБ Арцаха принимает соответствующие меры для предотвращения возможных развитий.
Мы призываем не поддаваться фейковым новостям и следить только за официальной информацией.
При получении звонков с сомнительным содержанием обращаться на официальный сайт СНБ РА или звонить по телефонам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26».