Թշնամու վերջին հարձակումից վիրավորված զինծառայողներից որևէ մեկի վիճակն այլևս ծայրահեղ ծանր չի գնահատվում
Հոտկեմբերի 5-ի դրությամբ ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողներից 61-ն ավարտել է բուժումն ու դուրս գրվել հոսպիտալներից, 40-ը՝ բուժումն ավարտել է և գտնվում է վերականգնողական արձակուրդում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունի հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ հոսպիտալներում այլևս չկա վիրավոր, որի առողջական վիճակը գնահատվի ծայրահեղ ծանր:
- 13-օր է՝ Վերին Շորժայի ձորակում կան վիրավորներ և դիեր. Անհայտ կորած զինծառայողի հայր
- «Համազարկով կրակ». 44-օրյա պատերազմից հայտնի մայոր Կարո Հարոյանը վիրավորվել է
- Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով վիրավոր քաղաքացիական անձանցից մեկը մահացել է
- Վիրավորում ստացած զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում. ՊՆ
- Ադրբեջանը կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ, կա մեկ վիրավոր. ՊՆ
- Թշնամու հարձակման հետևանքով վիրավորված քաղաքացիներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր. ԱՆ

Health 12:58 05/10/2022 Armenia
The Defense Ministry of Armenia has provided an update on the health condition of Armenian soldiers injured in Azerbaijani attacks in mid-September.
“As of October 5, 61 of the military personnel wounded in the latest Azerbaijani military aggression have successfully undergone treatment and have been discharged from hospitals. 40 servicemen have completed treatment and are on rehabilitation leave,” the ministry said in a statement on Wednesday.
The Defense Ministry says that there are currently no more wounded soldiers in critical condition in hospitals.