Քաղաքական 13:42 12/10/2022 Տարածաշրջան
Հոկտեմբերի 12-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի Կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի հետ:
ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպմանն Ա. Գրիգորյանը  ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա լայն աշխարհաքաղաքական համատեքստը:
Նա ընդգծել է, որ ադրբեջանական զորքերը պետք է դուրս գան ՀՀ ինքնիշխան տարածքից և Երևանը շարունակում է աշխատել իր միջազգային գործընկերների հետ վերոնշյալ հարցի շրջանակներում:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ ծրագրերը, ինչպես նաև նախանշել զինված ուժերի ժողովրդավարական բարեփոխումներում համագործակցության խորացման հնարավորությունները:

Политика 13:51 12/10/2022 Армения
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 12 октября встретился с руководителем Офиса связи НАТО в Грузии Александром Винниковым.
Как сообщает Аппарат СБ РА, на встрече А. Григорян представил предпринятую азербайджанскими войсками 13 сентября крупномасштабную агрессию и ее широкий геополитический контекст.
Он подчеркнул, что азербайджанские войска должны покинуть суверенную территорию Армении и что Ереван продолжает работу со своими международными партнерами в рамках вышеуказанного вопроса.
Собеседники обсудили текущие программы партнерства Армения-НАТО, а также наметили возможности углубления сотрудничества в демократических реформах вооруженных сил.