Իրավունք 15:17 13/10/2022 Հայաստան
Հոկտեմբերի 7-ին ոստիկանության Կապանի բաժնում հաղորդում էր տվել Կապան քաղաքի մի բնակչուհի: Հայտնել էր, որ հոկտեմբերի 5-ից հոկտեմբերի 7-ի ժամը 15.00-ն ընկած ժամանակահատվածում մուտք են գործել թոշակառու մոր բնակարան և գողացել 900 000 դրամ ու ոսկյա երեք զարդ:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Կապանի ոստիկանները պարզել են, որ գողությունն արել են 72-ամյա տանտիրուհու 23-ամյա թոռնուհին և նրա 32-ամյա ամուսինը: Նրանք ներկայացվել են Կապանի բաժին, որտեղ 32-ամյա երիտասարդը հայտնել է, որ հափշտակած փողը և ոսկյա զարդերը թաքցրել են Երևան քաղաքում վարձակալած բնակարանի ավտոտնակում:

В Армении муж с женой ограбили бабушку
7 октября в отдел полиции Капана поступило сообщение от одной жительницы города Капан. Она сообщила, что в период с 5 по 7 октября в 15:00 кто-то проник в квартиру её матери-пенсионерки и похитил 900 000 драмов и три золотых украшения.
Из Полиции сообщают, что в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, полицейские отделения Капана выяснили, что кражу совершили 23-летняя внучка 72-летней хозяйки дома вместе со своим 32-летним супругом.
Они были доставлены в отделение полиции, где 32-летний мужчина сообщил, что украденные деньги и золотые украшения спрятаны в гараже при съемной квартире в Ереване.