Քաղաքական 15:46 17/10/2022 Հայաստան
«Հայաստանի կառավարության՝ Արևելյան Ադրբեջանի և Նախիջևանի միջև կապն ապահովելու նպատակով հայ-ադրբեջանական սահմանին 3 անցակետերի բացման վերաբերյալ որոշման նախագիծը մի քանի ամիս պաշտոնապես շրջանառվում է։
Հայաստանի կառավարությունը սպասում է Ադրբեջանի դրական արձագանքին»։
Այս հարթակում Փաշինյանին առավել ալտիվ արձագանքել են ադրբեջանցի ու թուրք օգտատերերը։
«Կապան, Վարդենիս և Իջևան։ Սրա՞նք են  երեք անցակետերի տեղակայումները»,-գրել է ադրբեջանցի մի օգտատեր։
«Անխոչընդոտ շարժում։ Սա նշանակում է չկա մաքսակետ, չկա անցակետ։ Այսպիսով, դուք կամ կտրամադրեք այն, կամ կտրամադրեք այն»,-գրել է մեկ ուրիշը։
«Որպես ադրբեջանցի՝ ես աջակցում եմ այս քայլին։ Երկու ժողովուրդներն էլ հոգնել են պատերազմից, մենք խաղաղության կարիք ունենք»,-գրել է մեկ ուրիշ օգտատեր։
Մի եվրոպացի օգտատեր էլ Նիկոլ Փաշինյանի գրառման ներքո նրանից խնդրել է հայ ժողովրդին պաշտպանի իր հարևաններից։

Политика 17:21 17/10/2022 Армения
«Проект решения правительства Армении об открытии 3-х контрольно-пропускных пунктов на армяно-азербайджанской границе для обеспечения сообщения между восточным Азербайджаном и Нахиджеваном уже несколько месяцев официально введен в обращение. Правительство Армении ждет положительной реакции Азербайджана».
На этой платформе Пашиняну активнее всего ответили азербайджанские и турецкие пользователи.
«Капан, Варденис и Иджеван? Об этих трех пунктах идет речь?» – спросил один из азербайджанских пользователей.
«Беспрепятственное передвижение. Это означает отсутствие и таможни, и КПП. Так что, вы либо предоставляете это, либо вы предоставляете другое», – написал еще один пользователь.
«Как азербайджанец я поддерживаю этот шаг. Оба народа устали от войны, нам нужен мир», – указал другой пользователь.