ԱԿԲԱ. Ժամանակակից գյուղատնտեսությունն առանց նորարարությունների անհնար է իրականացնել
«Գյուղական կյանքի և ավանդույթների փառատոնը» Հայաստանում անցկացվում է իններորդ անգամ. այս տարի փառատոնի հովանավորներից է ԱԿԲԱ Ֆեդերացիան:
Փառատոնի շրջանակում ներկայացված են Հայաստանի գյուղերի բարիքները, աշնանային բերքահավաքի արդյունքներն ու գյուղական խոհանոցի անկրկնելի համերը:
ԱԿԲԱ Ֆեդերացիան փառատոնում ներկայացնում է իր գործունեությունը, Ակբա բանկի պրոդուկտները, ինչպես նաև ԱԿԲԱ Ֆեդերացիայի հետ համագործակցող ընկերությունների արտադրանքները:
Փառատոնը լավ հարթակ է հետաքրքիր նախաձեռնությունների համար: Այն հովանավորելով` ԱԿԲԱ
Ֆեդերացիան հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդ ֆերմերային տնտեսություններին ներկայացնելու իրենց արտադրանքը:
«Այս միջոցառումը հովանավորել ենք այն նպատակով, որ երիտասարդ ֆերմերային տնտեսությունները հնարավորություն ունենան ներկայացնել իրենց արտադրանքը: Ես կարծում եմ, որ այսպիսի միջոցառումները պետք է շատ լինեն և մեր հիմնական ուղերձը, որ ցանկանում ենք տալ, այն է, որ ժամանակակից գյուղատնտեսությունն առանց նորարարությունների անհնար է իրականացնել, և երկրորդը, շատ կարևոր է, որ գյուղատնտեսությամբ զբաղվեն երիտասարդները: Այս փառատոնին մենք համատեղ տաղավարով ներկա ենք նաև NABU գերմանական բնապահպանական ընկերության հետ, որտեղ ներկայացնում ենք գյուղական տուրիզմի մեր լավագույն օրինակները: Ներկայացնում ենք նաև մեր Կորիզ հավելվածը, որը հնարավորություն է ընձեռում ֆերմերներին իրենց արտադրանքը վաճառել»,- նշել է ԱԿԲԱ Ֆեդերացիայի գլխավոր տնօրեն Հարություն Պողոսյանը:

Economy 15:58 28/10/2022 Armenia
The Festival of Rural Life and Traditions has been held in Armenia for the ninth time. This year, the ACBA Federation is one of the sponsors of the festival, the press service of the ACBA Bank reported on Friday.
The festival features the gifts and the outcome of the autumn harvest season and the unique tastes of rural cuisine.
A the festival the ACBA Federation presents its activities, products of Acba Bank, as well as products of companies cooperating with the ACBA Federation.
The festival is a good platform for interesting initiatives. By sponsoring it, the ACBA Federation gives young farmers the opportunity to present their products.
“We sponsored this event so that young farmers have the opportunity to present their products. I think that there should be many such events, and our main message that we want to convey is that modern agriculture is impossible without innovation. And secondly, it is very important that young people are engaged in agriculture. We are also represented at this festival with a joint stand with Germany's Nature and Biodiversity Conservation Union (NABU) and present our best examples of rural tourism. We are also introducing our Koriz app, which gives farmers the opportunity to sell their products,” said Harutyun Poghosyan, General Director of the ACBA Federation.