Քաղաքական 19:01 03/11/2022 Հայաստան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանին, նրա եղբորը ու եղբոր կնոջը ՊԵԿ-ը հրավիրել է հարցաքննության։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 3-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Վահե Հակոբյանը։
Նա նշել է, որ իրենք հարցաքննության պետք է ներկայանային հոկտեմբերի 27-ին, սակայն ծանուցումը հասել է հոկտեմբերի 28-ին։Հակոբյանը քաղաքական հետապնդման ենթատեքստ է տեսնում իրեն հարցաքննության հրավիրելով.
«Ինչքան էլ փորձեր է արվել, որևէ մեղադրանք դեռ չի առաջադրվել։ Ցավոք, Նիկոլ Փաշինյանին հաջողվել է ամբողջ իրավապահ համակարգը ենթարկեցնել իրեն։ Այս երիտասարդ աղջկա նշանակումը ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում՝ փաստում է այն մասին, որ մեղադրանքը պաշտպանող հիմնարկը ենթարկվում է ուղիղ Նիկոլ Փաշինյանի քմահաճույքներին»։

Никаких обвинений пока не предъявлено. Ваге Акопяна пригласили на допрос
Депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Ваге Акопян, его брат и жена брата вызваны на допрос в КГД. Об этом NEWS.am сообщил сам Акопян.
По его словам, повестка на 27 октября была доставлена 28 октября. В происходящем Акопян видит политический подтекст.
«Сколько бы попыток ни предпринималось, никаких обвинений пока не предъявлено. К сожалению, Николу Пашиняну удалось подчинить себе всю правоохранительную систему. Назначение этой молодой девушки на должность генерального прокурора РА свидетельствует о том, что учреждение, поддерживающее обвинение, подчиняется капризам Никола Пашиняна», - отметил Акопян.