Քաղաքական 11:28 04/11/2022 Հայաստան
«Արցախում հանրահավաքը փաստեց, որ կան հարցեր որտեղ բազմաթիվ տսրաձայնություններ դրվում են մի կողմ և լինում են միասնական: Հայաստանի հազարավոր արժանապատիվ քաղաքացիներ ցույց են տվել, որ Արցախը մեր Հայրենիքն է, Արցախը վիրավոր է, բայց կա ու մնալու է հայկական:
Այս պնդման համար հազարավոր հերոսներ իրենց կյանքն են տվել, հազարավորներն իրենց առողջությունը...: Ինքնին այս փաստերը ուղենիշ պետք է լինեն ցանկացած իշխանության համար, պետք է լինեն կարմիր գիծ, բայց իրականությունն այլ է: Նոյեմբերի 5-ի հանրահավաքը միասնական լինելու մասին է, Արցախ աշխարհի մասին է, մեր Հայաստանի մասին է:
Սիրելի Հայրենակիցներ, Դուք Ձեր օբյեկտիվ, հիմնավոր ու մի շարք այլ պատճառներ բազմաթիվ, բազմաթիվ անգամներ դրել եք մի կողմ և մասնակցել եք հանրահավաքներին: Մասնակցել եք ոչ թե անձի կամ անձանց համար` մասնակցել եք գաղափարի, արժեքների պահպանման համար:
Նոյեմբերի 5-ի, ժամը 15:00-ի հանրահավաքը հենց այդ գաղափարի մասին է և այն աշխարհին ցույց տալու մասին է»։

Politics 14:35 04/11/2022 Armenia
MP Aram Vardevanyan of the opposition Hayastan bloc calls on people to join the rally in support of Artsakh called by the opposition in Yerevan on Saturday 5 November.
"The rally in Artsakh has shown that all put aside their differences and stand together when it comes to certain matters,” he wrote on Facebook on Friday, adding Artsakh “is wounded, but it has been and will remain Armenian.”
“The November 5 rally is about unity, support for Artsakh and Armenia,” the MP stressed.
Armenia's opposition forces announced on Monday that they will hold a unity rally in France Square on Saturday. One of the opposition leaders, Ishkhan Saghatelyan, said that the rally will focus on Artsakh's sovereignty, Armenia's territorial integrity and security.