Վերին Լարսով դեպի Վրաստան տանող ճանապարհի երթևեկությունը սահմանափակվել է
Հյուսիսային Օսիայից «Վերին Լարս» անցակետով Վրաստան տանող ճանապարհին ընթացող վերանորոգման աշխատանքների պատճառով երթևեկությունը սահմանափակվել է։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունը։
«Վրաստանի տարածքում ճանապարհահատվածի վերանորոգման, տրանսպորտային միջոցների անվտանգ անցման անհնարինության, ինչպես նաև Վրաստանի սահմանապահ ոստիկանության առաջարկությունների հետ կապված՝ Վլադիկավկազի հատվածում արգելվում է ծանր մեքենաների տեղաշարժը՝ Լարս-ի երկու ուղղություններով»,- նշել են վարչությունից։
Սահմանափակումները կգործեն երեքշաբթի՝ նոյեմբերի 8-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 14:40-ից մինչև հաջորդ ծանուցումը:
Գերատեսչությունից հայտնում են նաև, որ այս պահին Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը Հայաստանն ու Ռուսաստանը կապող միակ գործող ցամաքային ճանապարհն է։

Общество 18:38 08/11/2022 Регион
На дороге, которая ведет в Грузию из Северной Осетии через КПП «Верхний Ларс», органичено движение в связи с ремонтом, сообщает Главное управление МЧС России по Республике Северная Осетия - Алания.
«В связи с ремонтом дорожного полотна на территории Грузии, невозможностью обеспечения безопасного проезда автотранспортных средств, а также с учетом рекомендаций пограничной полиции Грузии, запрещено движение большегрузных автотранспортных средств на участке г. Владикавказ – н. п. Ларс – в обоих направлениях», – отметили в ведомстве.
Ограничения будут действовать с 14:40 мск вторника, 8 ноября, до особого распоряжения.
На данный момент автодорога Степанцминда-Ларс – единственная функционирующая сухопутная дорога, связывающая Армению и Россию.