Քաղաքական 08:15 10/11/2022 Աշխարհում
Հոկտեմբերին մահացած երկու դեմոկրատներ վերընտրվել են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատում՝ Փենսիլվանիա և Թենեսի նահանգներում: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով ամերիկյան ԶԼՄ-ներին։
Նշվում է, որ Փենսիլվանիայի Դեմոկրատական կուսակցության անդամ Էնթոնի Դելյուկան, ով մահացել է հոկտեմբերի 9-ին 85 տարեկանում, վերընտրվել է ձայների 85 տոկոսով։
Բացի այդ, Թենեսիից Դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչ Բարբարա Կուպերը, ով մահացել է հոկտեմբերի 25-ին 93 տարեկանում, կարողացել է հաղթել Կոնգրեսի ստորին պալատի ընտրություններում։
Երեքշաբթի ԱՄՆ-ում տեղի են ունեցել Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրություններ ։ Ներկայացուցիչների պալատի հանրապետականների առաջնորդ Քևին Մաքքարթին վստահ է, որ ընտրությունների արդյունքներից հետո պալատը կվերադառնա իր կուսակցության վերահսկողությանը։ NBC-ի կանխատեսմամբ՝ Հանրապետական կուսակցությունը Ներկայացուցիչների պալատում կունենա 220 տեղ, Դեմոկրատականը՝ 215։

Политика 10:19 10/11/2022 В мире
Двух умерших в октябре демократов переизбрали в палату представителей США — в штатах Пенсильвания и Теннесси, сообщает РИА Новости.
Во вторник в США прошли промежуточные выборы в конгресс. Лидер республиканцев в палате представителей Кевин Маккарти уверен в возвращении палаты под контроль его партии по итогам выборов. По прогнозу NBC, у Республиканской партии будет 220 мест в палате представителей, у Демократической — 215.
По данным филиала телеканала Fox News в Пенсильвании, бывший конгрессмен от этого штата демократ Энтони Делюка, скончавшийся 9 октября в возрасте 85 лет, все же был переизбран, получив 85 процентов.
Издание Local Memphis пишет, что скончавшаяся 25 октября в возрасте 93 лет представитель от штата Теннесси демократ Барбара Купер во вторник "выиграла гонку" в 86-м избирательном округе этого штата.