Քաղաքական 14:18 19/11/2022 Հայաստան
Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարական 43-րդ նստաշրջանի աշխատանքների մասնակցելու նպատակով Թունիսում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի աշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 18-ին հանդիպում է ունեցել Անդորրայի Իշխանապետության ԱԳ նախարար Մարիա Ուբակ Ֆոնտի հետ։
ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ նրանք անդրադարձ են կատարել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում համագործակցության զարգացման հեռանկարներին: Այս համատեքստում քննարկվել են զբոսաշրջության, կայուն զարգացման, վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտներում արդյունավետ փոխգործակցության հաստատման հնարավորությունները:
Արարատ Միրզոյանը գործընկերոջն է ներկայացրել ՀՀ տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը, անդրադարձել Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության հաստատման վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումներին։

Politics 14:25 19/11/2022 Armenia
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who is in Tunis to participate in the 43rd Session of La Francophonie Ministerial Conference, on Friday held a meeting with Foreign Minister of the Principality of Andorra Maria Ubach Font.
The officials exchanged views on the prospects of cooperation in the fields of mutual interest. In this context, the possibilities for effective cooperation in the spheres of tourism, sustainable development, and renewable energy were discussed, the Armenian Foreign Ministry said.
Mirzoyan briefed his counterpart on the situation following the latest Azerbaijani aggression against the territorial integrity and sovereignty of Armenia and presented the approaches of the Armenian side regarding the establishment of stability and security in the South Caucasus, the ministry added.