Փաշինյանը ցանկանում է իր աշխատավարձը բարձրացնել 243 հազար դրամով, նվազագույն աշխաավարձ ստացողներինը՝ 7 հազար դրամով
«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է.
«Վարչապետը ցանկանում է հաջորդ տարվա բյուջեով իր աշխատավարձը բարձրացնել 243 հազար դրամով, նախարարներինը՝ 142 հազարով, պատգամավորներինը՝ մոտ 120 հազարով, մինչդեռ նվազագույն աշխատավարձ ստացողներինը՝ ընդամենը 7 հազար դրամով։ Ախր, «վեհ» հեղափոխական արժեքները սրանց ուղեղներում ու սրտերում շատ խորն է նստած...»։
- Այս իշխանության բերած բյուջեն այն մասին է, որ ամեն հաջորդ օր մեր քաղաքացիներն ավելի վատ են ապրելու. Թադևոս Ավետիսյան
- Դուք առաջարկում եք 75 հազար դրամ նվազագույն աշխատավարձ, այնպես որ՝ սա լուծում չէ.Թադևոս Ավետիսյանը՝ իշխանություններին

Экономика 14:41 19/11/2022 Армения
Пашинян хочет повысить себе зарплату на 243 тысячи драмов, а минимальную зарплату – всего на 7 тысяч драмов
Председатель партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц на своей странице в соцсети Facebook пишет:.
«Бюджетом на следующий год, премьер-министр хочет повысить себе зарплату на 243 тысячи драмов, министрам – на 142 тысячи, депутатам – примерно на 120 тысяч, между тем, получающим минимальную зарплату – всего на 7 тысяч драмов. Ведь ״благородныеˮ революционные ценности  слишком глубоко засели в их мозгах и сердцах…»