Օրվա մամուլ 09:19 30/11/2022 Հայաստան
«Հրապարակ». Վահե Հակոբյանի և երկու պատգամավորի մանդատից հրաժարվելու որոշումն անսպասելի է եղել Դաշինքի համար
«Վահե Հակոբյանի և «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության ևս երկու պատգամավորի՝ մանդատից հրաժարվելու որոշումը «Հայաստան» դաշինքի համար անսպասելի է եղել։
«Սպասում էինք միայն անձամբ Վահե Հակոբյանից, բայց ո՛չ մյուս երկու կուսակցականների վերաբերյալ»,- ասաց դաշինքի մեր աղբյուրը։
Բանն այն է, որ Վահե Հակոբյանը թեպետ դեմ է եղել խորհրդարան վերադառնալուն և իր կարծիքն ամիսներ առաջ հայտնել է խմբակցության հավաքներից մեկի ժամանակ, սակայն դաշինքի գործընկերների հետ երբևէ չի կիսվել իր մտադրության և որոշման մասին։
Պատմում են, որ վերջին շրջանում ընդհանրապես չխոսկան է դարձել և խմբակցության հավաքներին եկել, ներկա է գրվել, լսել ու հեռացել։ Ի դեպ, դաշինքում առանձնապես ծանր չեն տանում «վերածնվողների» հեռացումը, համարում են, որ բալաստից են ազատվել: Մանավանդ՝ լսել են, որ առաջնորդը՝ Ռոբերտ Քոչարյանը, խոստովանել է, թե իր կողմից սխալ է եղել Հակոբյանին ցուցակում ընդգրկելը, և փոշմանել է Հակոբյանի չկայացած կուսակցության հետ դաշնակցելու հարցում»։

Пресса дня 12:30 30/11/2022 Армения
«Грапарак»: Решение Ваге Акопяна и двух депутатов отказаться от мандатов было неожиданным для блока «Армения»
Газета «Грапарак» пишет, что решение Ваге Акопяна и еще двух депутатов от партии «Возрождающаяся Армения» отказаться от мандатов было неожиданным для фракции «Армения».
«Мы ждали этого только от Ваге Акопяна, но не от двух других членов партии», - сказал источник издания в блоке.
«Дело в том, что Ваге Акопян хотя и был против возвращения в парламент и выразил своё мнение еще несколько месяцев назад на одном из собраний фракции, однако никогда не говорил коллегам по фракции о своем намерении и решении.
Рассказывают, что в последнее время он вообще стал неразговорчивым: приходил на собрания фракции, присутствовал, слушал и уходил. Кстати, в блоке не очень переживают из-за ухода ″возрождающихся″, считают, что избавились от балласта. Особенно, когда слышали, что лидер блока Роберт Кочарян признался, что с его стороны было ошибкой включение в список Акопяна и жалеет о сотрудничестве с несостоявшейся партией Акопяна», - пишет газета.