Օրվա մամուլ 09:28 06/12/2022 Հայաստան
«Հրապարակ». Պատգամավորների նկատմամբ հետապնդում սկսելու լուրերը ընդդիմադիրների վախը բռնելու նպատակո՞վ է
«Տեղեկություն կար, որ դեկտեմբերի 6-ին գլխավոր դատախազը միջնորդություն էր ներկայացնելու ԱԺ ընդդիմադիրների, առաջին հերթին՝ Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ հետապնդում սկսելու հարցով։ Սակայն երեկ ԱԺ խորհրդի նիստում նման հարց չի քննարկվել։
Իշխանական աղբյուրն ասում է, որ այդ լուրերը հատուկ են տարածում՝ ընդդիմադիրների վախը բռնելու և մանդատներից հրաժարեցնելու նպատակով։ Իսկ դեկտեմբերի 7-ին Աննա Վարդապետյանը եռօրյա այցով մեկնում է Մոսկվա, ինչը նշանակում է, որ մինչև տարեվերջ դատախազն այլևս միջնորդություն չի ներկայացնի, քանի որ արտահերթ նիստում օրենքը դա թույլ չի տալիս անել»։

Пресса дня 13:18 06/12/2022 Армения
«Грапарак»: Слухи о возбуждении уголовного преследования распространялись, чтобы держать оппозицию в страхе
Газета «Грапарак» пишет, что в последние недели тиражировались сведения о том, что 6 декабря генеральный прокурор Армении представит ходатайство для начала уголовного преследования в отношении оппозиционеров, и в первую очередь бывшего министра обороны, руководителя фракции «Армения» Сейрана Оганяна.
Однако вчера на заседании Совета Национального Собрания такой вопрос не обсуждался.
«Как передает наш источник, близкий к власти, эти слухи специально распространялись, чтобы держать в страхе оппозицию и вынудить их сложить мандаты. А 7 декабря Анна Вардапетян с трехдневным визитом отправляется в Москву, что значит, что до конца года генпрокурор не представит ходатайство, поскольку закон не позволяет сделать это на внеочередном заседании парламента», - пишет газета.