Տնտեսություն 11:40 14/12/2022 Հայաստան
Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի և գազամատակարարման արգելափակման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում առաջացել է բենզինի, դիզվառելիքի, հեղուկ և սեղմված գազի պակաս:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են՝ վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար ԱՀ կառավարությունը տնտեսվարողների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել՝ անցնելու խնայողական ռեժիմի:
Լցակայաններում վառելիք առաջնհերթ կտրամադրվեն շտապ օգնության ծառայությանը, հասարակական տրանսպորտին և հատուկ ծառայություններին:
Վառելիքի տրամադրման մեխանիզմների և ընթացակարգերի մասին հանրությանը տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ:
Քաղաքացիներին կոչ է արվում խնայողաբար օգտագործել վառելիքը և տրանսպորտային միջոցներն օգտագործել խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Политика 11:37 14/12/2022 НКР
«В результате перекрытия Азербайджаном связывающей Республику Арцах с Арменией дороги и газоснабжения Арцаха в республике возник дефицит бензина, дизельного топлива, жидкого и сжиженного газа.
Во избежание топливного кризиса правительство Республики Арцах достигло договоренности с хозяйствующими субъектами – о переходе на режим экономии.
Заправочные станции будут отдавать приоритет службе Скорой помощи, общественному транспорту и спецслужбам.
Информация о механизмах и процедурах предоставления топлива будет представлена населению дополнительно.
Граждан призывают экономно использовать топливо и пользоваться транспортными средствами в случае крайней необходимости».