Հասարակություն 17:24 16/12/2022 Աշխարհում
Դե, մի լռեք, գործեք, ով կարող է ազդել դրա վրա. Սաթի Սպիվակովան՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման մասին
Ռուս դերասանուհի և հեռուստահաղորդավար, հայտնի դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի կինը՝ Սաթի Սպիվակովան (Սաթենիկ Սաակյանց), իր Instagram-ում անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից ԱՐցախը հայաստանին կապող միակ ճանապարհի փակման վերաբերյալ միջազգային հանրության արձագանքին:
«Եվս մեկ սադրանք, իմ ժողովրդի կյանքի իրավունքի ևս մեկ ոտնահարում... Մենք նման ենք միայնակ ծառին մշուշի ու խուլ անտարբերության մեջ... Դե, մի լռեք, գործեք. նրանք, ովքեր կարող են ազդել դրա վրա, բավական չէ «մտահոգություն հայտնելը» ... Թեև այս ընթացքում ոչ ոք չի արձագանքել…»,- գրել է նա։

Общество 15:35 16/12/2022 В мире
Сати Спивакова о блокаде Азербайджаном Арцаха: Ну, не молчите, действуйте, кто способен на это повлиять
Российская актриса и телеведущая, супруга известного дирижера Владимира Спивакова Сати Спивакова (Сатеник Саакянц) в своем Instagram обратилась к реакции международного сообщества на блокаду азербайджанцами Бердзорского (Лачинского) коридора, который является единственной дорогой, связывающей Армению и Республику Арцах.
«Очередная провокация, очередное попрание прав моего народа на жизнь … Мы – как это одинокое дерево в тумане и глухом безразличии … Ну, не молчите, действуйте – те, кто способен на это повлиять, не достаточно «выражать озабоченность»… Хотя, и в этот раз никто не отзовётся …» - написала она.