Արցախում 4 ամսեկան երեխայի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծանր. ԱՆ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ «Արևիկ» բուժմիավորումում 13 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն և նորածնային բաժանմունքներում:
Նրանցից 4 ամսեկան փոքրիկի առողջական վիճակը, ում մոտ ախտորոշվել էր «Վիսցերալ լեյշմանիոզ», շարունակում է մնալ ծանր: Արցախի բժիշկները անհրաժեշտ բուժօգնությունը ցուցաբերում են՝ առցանց կապով խորհրդակցելով ՀՀ մասնագետների հետ:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» -ում 9 բուժառու գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում, որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են, բժիշկների կողմից կատարվում է հնարավորը հիվանդների վիճակը կայունացնելու համար:
- Արցախում ծանր վիճակում գտնվող մեկ հիվանդ մահացել է
- Հիվանդին Հայաստան տեղափոխելիս Արցախի շտապօգնության մեքենային ուղեկցել են խաղաղապահների և ԿԽՄԿ մեքենաները

Здоровье 13:34 20/12/2022 НКР
Ввиду блокировки Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, плановые операции в медицинских учреждениях, находящихся в ведении Министерства здравоохранения Республики Арцах, все еще приостановлены. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
13 детей находятся в отделениях реанимации и неонатологии в медцентре "Аревик". Состояние здоровья четырехмесячного ребенка, у которого диагностирован висцеральный лейшманиоз, остается тяжелым.
Врачи Арцаха оказывают необходимую медицинскую помощь, консультируясь со специалистами Армении в режиме онлайн.
В  реанимации Республиканского медцентра находятся 9 пациентов, двое из них - в крайне тяжелом состоянии.
Врачи делают все возможное для стабилизации состояния пациентов. Министерство здравоохранения Республики Арцах принимает все возможные меры для преодоления ситуации, созданной в связи с блокадой.