Քաղաքական 17:56 22/12/2022 Հայաստան
Դեկտեմբերի 22-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից։
ԱԽ քարտուղարը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի վերաբերյալ, ինչի շրջանակներում զրուցակիցներն ընդգծել են իրադրության շուտափույթ հանգուցալուծման կարևորությունը և խաղաղության բանակցությունների շուրջ աշխատանքների շարունակումը:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան և կարևորել դրա շարունակականությունը:

Политика 18:10 22/12/2022 Армения
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян сегодня, 22 декабря, провел телефонный разговор с советником президента США Джо Байдена по национальной безопасности Джейком Салливаном. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза РА.
Согласно информации, секретарь Совбеза Армении представил подробности кризисной ситуации, созданной Азербайджаном вокруг Лачинского коридора. В рамках этого собеседники обоюдно подчеркнули важность скорейшего разрешения ситуации и продолжения работы вокруг мирных переговоров.
Стороны высоко оценили динамику устойчивого развития двусторонних отношений между Арменией и США и отметили важность ее продолжения.