Քաղաքական 09:53 12/01/2023 Հայաստան
ՀՅԴ-ականների ձերբակալությունները Հայաստանի իշխող ուժի՝ Ադրբեջանին ուղղվող «դրական մեսիջների» շարքից են. Աբրահամյան
«ՀՅԴ ներկայացուցիչների բնակարանների խուզարկությունների ու ձերբակալությունների ալիքը պետք է դիտարկել Արցախի շուրջ ստեղծված վտանգավոր զարգացումների համատեքստում։
Ադրբեջանի ու Հայաստանի ղեկավարների սինքրոն ասուլիսների տրամաբանությունը, ՀՅԴ-ի մշտական թիրախավորումն Ադրբեջանում որպես ազգային քաղաքական ուժի, Հայաստանի իշխող ուժի՝ Ադրբեջանին ուղղվող «դրական մեսիջների» շարքից է։
Առհասարակ այն ինչ վերաբերում է ազգայինին՝ գաղափարախոսությունից մինչև կառույցներ, անհատներ, հավասարապես թիրախավորվում են Ադրբեջանի և Հայաստանի գործող իշխանության կողմից և սա արդեն օրինաչափություն է դարձել։
Վստահ եմ, որ ՀՅԴ մեր ընկերները, գործընկերները սա էլ կհաղթահարեն ու այն որևէ ձևով չի ազդի այն վճռական պայքարի վրա, հանուն ինչի ոտքի են կանգնել»։

Politics 12:30 12/01/2023 Armenia
MP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction condemned the authorities for the “politically motivated” detention of the Armenian Revolutionary Federation (ARF) activists.
Law enforcement officers raided the homes of a number of ARF members in Ararat Province and Yerevan early on Wednesday morning and detained some of them.
"The wave of home searches and detentions of ARF members should be considered against the backdrop of dangerous developments around Artsakh,” Abrahamyan wrote on Facebook on Thursday.
He claimed the detention of ARF activists called “nationalists” by the Azerbaijani authorities was aimed at sending “positive signals” to Baku.
“I am sure that our friends and colleagues from the ARF will overcome these hardships as well, and it won’t affect their resolute struggle,” the parliament deputy said.