Որակը մշտապես ուղեկցել և ուղեկցելու է մեր ընկերությանը. «Որակի նշան»-ի Գրան Պրին՝ «Դերժավա» ընկերությանը
«Հաջողությունը ծնվում է պատասխանատու աշխատանքի և ինքնակատարելագործման միջոցով». այս սկզբունքով է տարիներ շարունակ առաջնորդվում «Դերժավա» ընկերությունը, իսկ աշխատանքի լավագույն գնահատականը հերթական մրցանակն է։
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում կայացած «Որակի նշան 2022 մրցանակաբաշխությանը» Դերժավա ընկերությունների խումբն արժանացել է Գրան պրի մրցանակի: Ի դեպ, հանրային ծառայողներին, պետական համակարգի աշխատակիցներին ու ընկերություններին տարբեր անվանակարգերում շնորհում են մրցանակներ համապատասխան ուսումնասիրությունների, հետազոտությունների և հարցումների արդյունքում։
«Որակի նշան» ընկերության մասնագիտական խորհուրդը ամենամյա կտրվածքով ուսումնասիրում է իրենց ոլորտում հաստատուն դիրքերի հասած լավագույնների գործունեությունը, գնահատում նրանց ջանքերն ու կարողությունները։ Ընկերության առաքելությունն է ներկայացնել հայկական արտադրողին, հանրային ծառայության ոլորտում աշխատող ընկերություններին, ինքնակառավարման մարմիններին, առողջապահական ոլորտի լավագույններին, ավելի ճանաչելի դարձնել նրանց ոչ միայն Հայաստանում, այլև երկրի սահմաններից դուրս։
Գրան Պրի մրցանակի արժանացած ընկերությունը երկար տարիներ լինելով շուկայում և հավատարիմ մնալով որդեգրած առաքելությանն ու նպատակներին, արտադրում և Հայաստան է ներկրում բացառապես բարձրորակ ապրանքներ: Այսօր նրա աշխատանքը գնահատվում է, իսկ այս մրցանակն ընկերության ավելի քան 2500 աշխատակիցների ամենօրյա բարեխիղճ աշխատանքի արդյունքն է:
«Դերժավա» ընկերությունների խմբի գործադիր տնօրեն Մարինե Հովակիմյանի խոսքով՝ ընկերությունը կանգնած է Հայաստանում բիզնես միջավայրի ստեղծման հիմքերում։ «Որակը մշտապես ուղեկցել և ուղեկցելու է մեր ընկերությանը»,- նշում է նա։
Ընկերությունը հիմնադրվել է 1995 թվականին: Հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն կազմակերպություններից մեկը՝ շուկայում ներկայացնում է ավելի քան 50 անուն ապրանքանիշ, ավելին քան 700 անուն արտադրանք։
Հիմնական գործունեության ոլորտներն են՝ արագ սպառվող ապրանքների շուկայում ներկրվող ապրանքների դիստրիբյուցիան, բեռնափոխադրումների ծառայությունները, մեքենաների շուկան, առողջության և բուժսպասարկման ոլորտը, հյուրանոցային բիզնեսը, արագ սննդի սպասարկման շուկան, թռչնաֆաբրիկան, տեղական պահածոների արտադրության ոլորտը, տեղական հիգիենայի պարագաների արտադրության ոլորտը:
Նշենք, որ «Դերժավա»-ի կողմից ներկրվող և արտադրվող ապրանքանիշերը հայտնի են գրեթե ցանկացած սպառողի։
Հիշեցնենք, որ արդեն ավանդույթ դարձած «Որակի նշան 2022՝ տարվա լավագույն ապրանքանիշ և հանրային ծառայող» մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունեցել 2022 թ․նոյեմբերի 5-ին Դուբայում։ Տարիներ շարունակ անցկացվող մրցանակաբաշխության նպատակն է ավելի ճանաչելի դարձնել և խրախուսել տնտեսության, պետական և հանրային ծառայության ոլորտներում լավագույններին: Այն ձևաչափ է՝ գնահատելու տնտեսության, առողջապահության, կրթության, հանրային կառավարման ոլորտներում մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն ցուցաբերած անձանց հետևողական աշխատանքը, պրոֆեսիոնալիզմը, սոցիալական պատասխանատվությունը, պարտաճանաչությունը և տնտեսության զարգացման գործում ունեցած անգնահատելի ավանդը:
Հերթական մրցանակաշխությանը ոլորտում իրականացրած բարեփոխումների և արդյունավետ աշխատանքի համար «Որակի նշան՝ հանրային ծառայող» մրցանակների և պատվոգրերի են արժանացել իրենց ոլորտում մեծ ավանդ ու ներդրում ունեցած հայտնի գործարարներ, համայնքի ղեկավարներ, բժիշկներ և արվեստագետներ:
- 100% բնական. Բլոգերները գնահատում են «Homeland»-ի պահածոները
- «Homeland». հայկական արևահամ մրգերից, բանջարեղենից պատրաստված պահածոները՝ «Rest-hotel HoReCa Expo- 2022»-ում
- «Կլեոպատրա» ապրանքանիշն ունի իր ուրույն տեղը հայկական շուկայում
- Համեղ ու հյութեղ, քաղցր ու թթու. ֆուդ-բլոգերները գնահատում են «Homeland»-ը
- Ինչպես պահածոյացնել մթերքը, որ պահպանվի իրական համը, պահածոն էլ լինի 100% բնական. բաղադրատոմսերի գաղտնիքներ

Экономика 14:16 13/01/2023 Армения
Качество всегда сопровождало и будет сопровождать нашу компанию: Гран-при «Знак качества» компании «Держава»
«Успех рождается благодаря ответственному труду и самосовершенствованию» – этим принципом годами руководствуется компания «Держава» (Derjava), а лучшей оценкой труда является очередная награда.
На церемонии награждения «Знак качества 2022 года» в ОАЭ группа компаний «Держава» удостоилась награды «Гран-при». Кстати, общественные служащие, работники государственной системы и компании награждаются премиями в различных номинациях по результатам соответствующих исследований и опросов.
Профессиональный совет компании «Знак качества» ежегодно рассматривает деятельность лучших, добившихся устойчивых позиций в своей сфере, оценивает их усилия и способности. Миссия компании – представить армянского производителя, работающие в сфере общественной службы компании, органы местного самоуправления, лучших в сфере здравоохранения, сделать их более узнаваемыми не только в Армении, но и за пределами страны.
Удостоившаяся премии «Гран-при» компания, будучи долгое время на рыке и оставаясь верной принятой политике и целям, производит и импортирует в Армению исключительно высококачественные товары. Сегодня её работа ценится по достоинству, а эта награда – результат ежедневного добросовестного труда более 2500 сотрудников компании.
По словам исполнительного директора группы компаний «Держава» Марине Овакимян, компания стоит у истоков создания бизнес-среды в Армении. «Качество всегда сопровождало и сопровождает нашу компанию», – отмечает она.
Компания основана в 1995 году. Являясь одной из крупнейших организаций Армении, представляет на рынке свыше 50 наименований торговых марок и более 700 наименований товаров.
Основные сферы деятельности Компании: дистрибуция быстро оборачиваемых потребительских товаров на рынке; услуги грузоперевозок; рынок автомобилей; сфера здравоохранения и медицинского обслуживания; гостиничный бизнес; рынок быстрого питания; птицефабрика; местное производство консервированных продуктов; местное производство предметов гигиены.
Отметим, что импортируемые и производимые Компанией продукции различных торговых марок известны почти любому потребителю.
Напомним, что ставшая уже традиционной церемония награждения «Знак качества 2022: лучший бренд и общественный служащий года» состоялась 5 ноября 2022 года в Дубае. Целью ежегодной церемонии награждения является более широкое признание и поощрение лучших в области экономики, управления и государственной службы. Это формат оценки последовательной работы, профессионализма, социальной ответственности, добросовестности и неоценимого вклада в развитие экономики людей, проявивших высокую профессиональную подготовку в сферах экономики, здравоохранения, образования, государственного управления.
На очередной церемонии награждения за проведенные реформы и эффективную работу были удостоены наград и почетных званий «Знак качества: общественный служащий» известные бизнесмены, общественные деятели, врачи и деятели искусства, внесшие большой вклад в своей области.