Օրվա մամուլ 09:18 13/01/2023 Հայաստան
«Ազգային ժողովի խորհուրդն այսօր նիստ է հրավիրելու, որի ընթացքում էլ անհարգելի բացակաների թիվը գերազանցած պատգամավորների մասով որոշում կկայացվի: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ թիրախում ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանն է: Թեև բացակաների թիվը գերազանցած պատգամավորները 22-ն են, բոլորն էլ՝ «Հայաստան» խմբակցությունից, բայց տեղեկացանք, որ Սաղաթելյանի բացակայություններն ավելի շատ են, և իշխանությունը մտադիր է ՍԴ դիմել միայն Իշխան Սաղաթելյանի մասով՝ միջնորդելով զրկել նրան մանդատից;
Այս առիթով մեկնաբանություն խնդրեցինք ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանից, որն ասաց. «Այդ մասով ոչինչ չեմ կարող ասել, վաղը խորհրդի նիստն է որոշելու»:
Նկատենք, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Իշխան Սաղաթելյանը և Սեյրան Օհանյանը արդեն տևական ժամանակ է՝ իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում են, ամեն կերպ փորձում են դաշտից հեռացնել ընդդիմադիր երկու պատգամավորներին: Ընդդիմադիրները, նշենք, վաղվա խորհրդի նիստին չեն մասնակցի»։

Политика 09:55 13/01/2023 Армения
«Совет Национального Собрания Армении сегодня созовет заседание, в ходе которого будет принято решение относительно депутатов, превысивших количество неуважительных прогулов. По данным газеты “Жоховурд”, целью стал Ишхан Сагателян – член Верховного органа АРФД. Несмотря на то, что число депутатов, превысивших количество неуважительных прогулов – 22, и все они из фракции “Армения”, но мы узнали, что количество отсутствий Сагателяна больше, и власти намерены обратиться в КС только по части Ишхана Сагателяна, ходатайствуя лишить его мандата.
В связи с этим попросили комментариев у пресс-секретаря председателя НС Цовинар Хачатрян, которая отметила: “В этой связи сказать ничего не могу, завтра решение будет принято на заседании совета”.
Отметим, что депутаты от фракции “Армения” Ишхан Сагателян и Сейран Оганян уже длительное время находятся в центре внимания властей, и всячески пытаются отстранить из поля двух оппозиционных депутатов. Оппозиционеры, отметим, не будут участвовать в завтрашнем заседании совета».