Սպորտ 10:18 18/01/2023 Աշխարհում
Մոսկվայի «Դինամոյի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը այս ձմեռ  չի տեղափոխվի «Չելսի»։ championat.com-ի հաղորդմամբ, հայտնում է PA Media-ն։
Չնայած լոնդոնյան ակումբի հետաքրքրությանը, տրանսֆերը մոտակա ժամանակաշրջանում չի կայանա: Գործարքին շարունակում են խոչընդոտել հակառուսական պատժամիջոցները։ Բայց և այնպես, «Չելսին» կշարունակի հետևել Արսենին:
Արսեն Զախարյանը վերջին տրանսֆերային պատուհանում մոտ էր լոնդոնյան ակումբ տեղափոխվելուն, սակայն կոմերը համաձայնության չէին եկել։ Նոյեմբերի վերջին տեղեկություններ էին տարածվել, որ Զախարյանը համաձայնեցրել է երկարաժամկետ պայմանագիր «Չելսիի» հետ։
Արսեն Զախարյանը «Դինամոյի» հիմնական կազմում հանդես է գալիս 2020 թվականից։
Կիսապաշտպանն ընթացիկ մրցաշրջանում Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայում անցկացրել է 16 հանդիպում՝ դառնալով 2 գոլի և 5 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Спорт 10:20 18/01/2023 В мире
Несмотря на интерес со стороны лондонского клуба, трансфер не состоится в ближайшее время. Сделке по-прежнему мешают антироссийские санкции. Тем не менее «Челси» продолжит следить за Арсеном.
Арсен Захарян был близок к переходу в лондонский клуб в минувшее трансферное окно, однако стороны не пришли к соглашению. В конце ноября появилась информация, что россиянин согласовал с «Челси» долгосрочный контракт.
Как напоминает «Чемпионат», Арсен Захарян выступает за основную команду «Динамо» с 2020 года. В нынешнем сезоне полузащитник принял участие в 16 матчах Российской Премьер-Лиги, забил два гола и отдал пять результативных передач.