Օրվա մամուլ 09:46 21/01/2023 Հայաստան
«ՔՊ վարչության ընտրություններն անդառնալիորեն խզել են Սուրեն Պապիկյանի և Նիկոլ Փաշինյանի նախկին մտերմությունը։ Նիկոլ Փաշինյանը ոչ մի կերպ չի ներում Պապիկյանին, ով փորձել էր յուրայիններով վարչություն ձևավորել՝ կեղծելով ընտրությունները և, ըստ ամենայնի, իր հետագա կարիերան ապահովելով։ Վերջին «հրեշավոր» դեպքը` Ազատի ողբերգությունն էլ, Փաշինյանն օգտագործել է իր ախոյանի դեմ:
Ըստ որոշ լուրերի՝ համացանցում իշխանամերձ շրջանակների աջակցությամբ գեներացված ֆլեշմոբը` ոչ թե իր` որպես գերագույն հրամանատարի, այլ Սուրեն Պապիկյանի հրաժարականով, նրա գաղափարն է։
Ավելին, Փաշինյանն առանց երկար-բարակ մտածելու Պապիկյանին քավության նոխազ դարձնելով կզոհաբերեր, եթե վտանգ չզգար, որ վերջինս ՔՊ-ի մի ստվար զանգվածի կհամախմբի իր դեմ: Եվ հիմա, «ի հեճուկս հանրային պահանջի», Պապիկյանին պահելով իր պաշտոնում՝ ցույց է տալիս, թե ինչքան գթասիրտ ու մեծահոգի է և ինչպես է անտեսում հանրային աղմուկը` ներելով պաշտպանության նախարարին, որն իր հանդեպ այնքան էլ ճիշտ չի պահել իրեն»։

Политика 10:40 21/01/2023 Армения
«Выборы правления “Гражданского договора” необратимо нарушили былую дружбу Сурена Папикяна и Никола Пашиняна. Никол Пашинян никак не может простить Папикяна, который пытался сформировать правление, состоящее из приближенных, сфальсифицировав выборы, и, по всей вероятности, обеспечив свою будущую карьеру. Последний “чудовищный” случай – трагедия в селе Азат, Пашинян тоже использовал против своего соперника.
Согласно некоторым сведениям, сгенерированный при поддержке приближенных к власти кругов в соцсетях флешмоб с требованием отставки Сурена Папикяна, а не верховного главнокомандующего, является как раз его идеей.
Более того, Пашинян, недолго думая, сделал бы Папикяна козлом отпущения, если бы не чувствовал опасности, что последний сможет объединить против него определенную часть ГД. И сейчас, “вопреки общественному требованию”, сохранив Папикяна на должности, показывает, какой он великодушный и добрый, и как игнорирует общественное требование, простив министра обороны, который не так уж и правильно поступил по отношению к нему».