Տնտեսություն 11:03 27/01/2023 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը հեղինակավոր Global Finance ամսագրի կողմից լավագույնն է ճանաչվել «Առևտրի ֆինանսավորող լավագույն բանկը Հայաստանում» անվանակարգում՝ վերահաստատելով առաջատարի դիրքն այս ոլորտում:
Բանկից մանրամասնում են՝ հունվարի 25-ին Լոնդոնում՝ «BAFT Europe Bank-2023» համաժողովի ընթացքում կայացած մրցանակաբաշխությանը մասնակցել և առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում հեղինակավոր մրցանակը ստացել է Կոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը։
«Առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում անցած տարի կայուն աճ է գրանցվել՝ պայմանավորված գործընթացների ավտոմատացմամբ և նորարարությունների կիրառմամբ»,- ասել է Global Finance-ի հրատարակիչ և խմբագրական տնօրեն Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն՝ հավելելով, որ մրցանակաբաշխությունում հաղթած բանկերն ապրանքների և ծառայությունների առաջարկներով իրենց երկրների առաջատարներն են:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝ Կոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրենը նշել է.
«Մեզ համար մեծ պատիվ է հերթական անգամ արժանանալ Global Finance ամսագրի մրցանակին «Առևտրի ֆինանսավորման լավագույնը Հայաստանում» անվանակարգում: Մրցանակն ապացուցում է մեր բիզնես ճկունությունը և հաստատում է առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում մեր քայլերի արդյունավետությունը: Այսօր Կոնվերս Բանկը կիրառում է բիզնեսի ֆինանսավորման լայն գործիքակազմ՝ սկսած վարկավորումից մինչև առևտրի ֆինանսավորման գործիքների ու վերաֆինանսավորման միջազգային ֆոնդերի կիրառմամբ ֆինանսավորման բարդ սխեմաներ՝ ապահովելով սպասարկման բարձր որակ: Մեր ծառայությունների ընդլայնման ուղղությամբ քայլերը կլինեն շարունակական»:
Global Finance-ը միջազգային ֆինանսական ամսագիր է, որը հիմնադրվել է 1987թ: Այն հրատարակվում է ամսական պարբերականությամբ՝ 50.000 տպաքանակով, և տարածվում է աշխարհի մոտ 200 երկրում: Ամսագրի վարկանիշով՝ Կոնվերս Բանկը Հայաստանում առևտրի ֆինանսավորման ծառայությունների առաջատարն է եղել նաև 2019-2021թթ:

Converse Bank wins ‘Best Trade Finance Provider’ award by Global Finance, maintaining its leading position in this field in Armenia.
On 25 January, Converse Bank’s Chief Financial Officer Grant Akopian attended the BAFT 2023 Europe Bank to Bank Forum in London, where he received a prestigious award in trade finance, the bank reported.
"Trade finance has seen steady growth over the past year due to automation and the use of innovative technologies," said Global Finance’s Publisher and President Joseph D. Giarraputo, adding that the banks which have received awards are the leaders in their countries as to the products and services offered.
Expressing gratitude, Converse Bank's Chief Financial Officer said: "It is a great honour for us to, once again, receive Global Finance’s ‘Best Trade Finance Provider’ award. The award confirms our flexibility of business and the effectiveness of the steps we have taken in trade finance. Today, Converse Bank uses a wide range of trade finance tools from lending to complex financing schemes to international refinancing funds, while guaranteeing high quality service. Our efforts to expand our services shall be continuous."
Global Finance is an international financial magazine, which was founded in 1987. It is published monthly and has a circulation of 50,050 copies and is distributed in about 200 countries around the world. According to Global Finance, Converse Bank was the leader in trade finance in Armenia in 2019 and 2021 too.