Իրավունք 12:19 27/01/2023 Տարածաշրջան
Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան շենքի վրա հարձակում գործած անձին ոստիկանությունը ձերբակալել է դեպքից անմիջապես հետո։ mehrnews.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին հատնել է Թեհրանի ոստիկանապետը։
Նա ասել է, որ ուրբաթ առավոտյան մի մարդ հրազենով մտել է Ադրբեջանի դեսպանատուն, երբ դեսպանատան աշխատակիցներից մեկը մուտք է գործել շենք։ AK-47 ինքնաձիգով հարձակման հետևանքով մեկ մարդ սպանվել է, երկուսը վիրավորվել։
«Ոստիկանության օպերատիվ գործողությունների արդյունքում հարձակվողն անմիջապես ձերբակալվել է և հարցաքննվում է»,- ասել է ոստիկանապետը։
Հայտնել է, որ հարձակվողը դեսպանատուն է մտել իր երկու անչափահաս երեխաների հետ, «նախաքննության ցույց է տալիս, որ հարձակվողի շարժառիթն անձնական և ընտանեկան խնդիրներն են եղել»։

Начальник полиции Тегерана представил подробности нападения на посольство Азербайджана
Напавший на здание посольства Азербайджана в Тегеране был задержан полицией сразу после инцидента. Об этом сообщает агентство Mehr со ссылкой на начальника полиции Тегерана.
Он отметил, что утром в пятницу неизвестный мужчина вошел в посольство Азербайджана с огнестрельным оружием в тот момент, когда один из сотрудников посольства вошел в здание. В результате нападения с автоматом AK-47 один человек был убит и двое получили ранения.
«В результате оперативных действий полиции нападающий был задержан непосредственно после инцидента, сейчас его допрашивают», – сказал начальник полиции.
Он отметил, что нападавший вошел в посольство со своими двумя несовершеннолетними детьми. «По предварительным данным, мотивом нападавшего были личные и семейные проблемы», – отметил начальник полиции.