Քաղաքական 12:26 28/01/2023
Մենք պետք է ստեղծենք այնպիսի պետություն, որտեղ նման սխրանքների ու անձնազոհությունների կարիք չի լինի. «Թաթոյան» հիմնադրամ
«Թաթոյան» հիմնադրամը Բանակի րվա առիթով շնորհավորական ուղերձ է հղել.
«Մենք պետք է կանգնենք մեր զինվորի ու սպայի կողքին այսօր ավելի ամուր ու հաստատակամ, քան երբևէ: Նրանք իրենց կյանքի ու առողջության հաշվին պաշտպանում են մեր անկախությունն ու անվտանգությունը և արժանի են հարգանքի ու խոնարհման:
Բանակը մեր պետականության ամենաարժեքավոր ձեռքբերումներից է: Այն անցել է կայացման փառավոր ճանապարհ: Ցավոք, հիմա անցնում է ծանր փորձությունների միջով, բայց վստահ ենք, որ նշմարվելու են հաղթահարման ուղիները:
Այս օրը ևս մեկ առիթ է, որ մենք մեր երախտիքի խոսքն ուղղենք բոլոր նրանց, որոնց հարազատներն իրենց կյանքի գնով պաշտպանել են մեր հայրենիքն ու մեր երեխաների ապագան, ինչպես նաև առողջություն մաղթենք բոլոր վիրավոր զինծառայողներին:
Մենք պետք է ստեղծենք այնպիսի պետություն, որտեղ նման սխրանքների ու անձնազոհությունների կարիք չի լինի, իսկ հարկ եղած դեպքում՝ լինենք լիովին պատրաստ:
Մենք պետք է հունվարի 28-ը կրկին դարձնենք մեզ հպարտություն պարգևող տոն:
Իրավունքի և արդարության կենտրոն «Թաթոյան» հիմնադրամը շնորհավորում է բոլորին Հայոց բանակի օրվա առթիվ:

Право 12:46 28/01/2023 Армения
Фонд «Татоян»: Мы должны создать такое государство, где не будет потребности в таких подвигах и самопожертвованиях
Фонд «Татоян» направил послание по случаю отмечаемого сегодня, 28 января, Дня армии, в котором говорится:
«Сегодня мы должны встать рядом с нашим солдатом и офицером решительнее и тверже, чем когда-либо. Они защищают нашу независимость и безопасность ценой своей жизни и здоровья и заслуживают уважения и преклонения.
Армия – одно из самых ценных достижений нашей государственности. Она прошла славный путь становления. К сожалению, сейчас она проходит через тяжелые испытания, но мы уверены, что пути преодоления этих испытаний начнут вырисовываться.
Этот день – еще один повод для нас выразить благодарность всем тем, чьи близкие ценой своей жизни защитили нашу Родину и будущее наших детей, а также пожелать здоровья всем раненым военнослужащим.
Мы должны создать такое государство, где не будет потребности в таких подвигах и самопожертвованиях, а в случае необходимости – мы будем во всеоружии.