Քաղաքական 15:28 31/01/2023 Տարածաշրջան
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլուն ծանր վիճակում տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունք:«ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնել է «Միացյալ ազգային շարժում» ընդդիմադիր կուսակցության անդամ Գիորգի Չիլաձեն։
«Ես հենց նոր խոսեցի նրա անձնական բժշկի հետ… Նախագահի (նախկին նախագահ Սաակաշվիլի) առողջական վիճակը կրիտիկական մակարդակի վրա, նրա կյանքը փրկելու համար կարևոր է տեղափոխումը վերակենդանացման բաժանմունք։ Այս պահին վերակենդանացման բաժանմունքը պատրաստվում է ընդունել Սաակաշվիլուն»,-լրագրողներին ասել է Չիլաձեն։
Սաակաշվիուի ընտանիքի անդամներն ամեն օր հայտնում են քաղաքական գործչի ծանր վիճակի մասին։ Ավելի վաղ անկախ բժիշկները հայտնել էին, որ Սաակաշվիլին թունավորվել է ծանր մետաղներով։ Թբիլիսիի քաղաքային դատարանը քննարկում է Սաակաշվիլու ազատազրկման ժամկետը հետաձգելու դիմումը՝ կապված արտերկրում գտնվող կլինիկայում նրա բուժման անհրաժեշտությամբ։

Право 16:05 31/01/2023 Регион
Бывшего президента Грузии Михаила Саакашвили переводят из палаты в реанимацию в критическом состоянии, заявил член основанной им оппозиционной партии «Единое национальное движение» Георгий Чиладзе, пишет РИА Новости.
«Только что разговаривал с личным врачом… Состояние здоровья президента (экс-президента Саакашвили - ред.) на критическом уровне, для сохранения его жизни важно, чтобы он был переведен в реанимационное отделение. В эти минуты готовится реанимационная палата», – заявил Чиладзе журналистам.
Члены семьи Саакашвили ежедневно сообщают о тяжелом состоянии политика.
Ранее независимые врачи сообщали, что Саакашвили отравлен тяжелыми металлами. В Тбилисском горсуде рассматривается дело о возможной отсрочке исполнения тюремного наказания Саакашвили с целью его лечения в заграничной клинике.