ՊՆ.2023 թվականը պետք է լինի բանակի ողնաշարը շտկելու տարի
Մեկնարկել են պաշտպանության նախարարի պաշտոնւ զբաղեցնող Սուրեն Պապիկյանի շրջայցերը ՊՆ բոլոր զորամիավորումներ ու զորամասեր։
Նախարարությունից հայտնում են՝ դրանք լինելու են շարունակական և կրելու են նաև անակնկալ բնույթ։
Հանկարծակի այցերի նպատակն է տեղում ծանոթանալ ծառայության կազմակերպման ընթացքին, զինծառայողների կարգապահության և բարոյահոգեբանական վիճակին,
սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, առաջնագծի կահավորմանն ու իրականացվող շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
Այցերի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը նաև անմիջական զրույցներ կունենա զինվորների հետ՝ լսելով նրանց մտահոգություններն ու խնդիրները։
Ըստ աղբյուրի, ծառայության նկատմամբ անտարբեր վերաբերմունք, ոչ կանոնադրային
փոխհարաբերություններ, կարգապահության ոչ բավարար մակարդակ, այսպիսի և այլ թերություններ նկատվելու դեպքում պատասխանատուները խստիվ պատժվելու են։
Պետք է իսպառ բացառվեն ծառայության նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքի, անփութության, անկարգապահության հետևանքով տեղի ունեցող դեպքերը։
«2023 թվականը պետք է լինի սխալների խմբագրման, քրտնաջան աշխատանքի և բանակի ողնաշարը շտկելու տարի»,-նշում են նախարարությունից ու ավելացնում, որ փետրվարի 1-ին նմանօրինակ այցով Պապիկյանը եղել է ՊՆ N զորամասում՝ հետևելով օրվա կարգացուցակով սահմանված ծառայության կազմակերպմանը։
Պապիկյանն այցելել է նաեւ հրաձգարան, հետևել գործնական պարապմունքների ընթացքին:
Պատասխանելով զինվորներին հետաքրքրող հարցերին, Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ԶՈՒ-ում մեկնարկած բարեփոխումների ընթացքի վերաբերյալ մանրամասներ:

Минобороны Армении: 2023 год должен стать годом исправления ошибок
Стартовали визиты министра обороны Армении Сурена Папикяна во все воинские объединения и части. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны РА.
Согласно информации, визиты будут регулярными и будут носить также неожиданный характер.
Отмечается, что цель неожиданных визитов – на месте ознакомиться с ходом организации службы, дисциплиной и морально-психологическим состоянием военнослужащих, социально-бытовыми условиями, оснащением передовой и ходом строительных работ.
В ходе визитов Сурен Папикян также проведет беседы непосредственно с военнослужащими, выслушает их проблемы.
Согласно информации, при выявлении безразличного отношения к службе, неуставных взаимоотношений, недостаточного уровня дисциплины ответственные будут строжайше наказаны, сообщили в оборонном ведомстве.
Должны быть полностью исключены инциденты, связанные с ненадлежащим отношением, халатностью и недисциплинированностью.
«2023 год должен стать годом исправления ошибок, кропотливой работы и распрямления хребта армии», – отмечают в Министерстве и добавляют, что Сурен Папикян с аналогичным визитом 1 февраля посетил одну из частей, проследил за процессом организации службы.
С. Папикян посетил также стрельбище, наблюдал за практическими занятиями.
Отвечая на интересующие военнослужащих вопросы, С. Папикян представил подробности касательно стартовавших в ВС реформ.