Օրվա մամուլ 09:36 04/02/2023 Հայաստան
«Հրապարակ». Վարչապետի աշխատակազմն աստղաբաշխական թվերի հասնող դրամաշնորհ է տրամադրել «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին
«Վարչապետի աշխատակազմն աստղաբաշխական թվերի հասնող դրամաշնորհ է տրամադրել «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին, որը հանրության շրջանում առավել հայտնի է որպես «Ֆեյքերի ՊՈԱԿ»։ Դրամաշնորհը կազմում է 511 միլիոն 763 հազար դրամ, այսինքն՝ մոտ 1.3 մլն դոլար։
Այս ահռելի գումարով ՊՈԱԿ-ը պիտի հայաստանյան և միջազգային ԶԼՄ-ների մոնիթորինգ անի, կառավարության համացանցային էջերը վարի, քաղաքական, տնտեսական թեմաներով նյութեր պատրաստի ու կառավարության փիառով զբաղվի։
Վարչապետի աշխատակազմն այս ՊՈԱԿ-ին ևս մեկ դրամաշնորհ է հատկացրել՝ 10 մլն դրամի չափով, որով էլ ՊՈԱԿ-ը պիտի Վրաստանի հայալեզու լրատվամիջոցներին աջակցի։ Այսինքն՝ ստացվում է, որ դրամաշնորհը ստանում է ՊՈԱԿ-ը, բայց դա համարվում է աջակցություն Վրաստանի հայալեզու լրատվամիջոցներին։ Այս երկու դրամաշնորհի պայմանագրերը կնքվել են հունվարի 25-ին»։

«Аппарат премьер-министра Армении предоставил достигающий астрономических чисел грант ГНКО “ Центр по связям с общественностью и информации”, который в обществе более известен как “ГНКО фейков”. Грант составляет 511 млн 763 тысяч драмов, то есть примерно 1.3 млн долларов.
На эти огромные средства ГНКО должна будет проводить мониторинг армянских и международных СМИ, вести социальные правительственные соцсети, подготавливать материалы на экономические темы и заниматься правительственным пиаром.
Аппарат премьер-министра выделил ГНКО также другой грант в размере 10 млн драмов, с помощью которого ГНКО будет поддерживать армяноязычные СМИ в Грузии. Иными словами, выходит, что грант получает ГНКО, но это считается поддержкой армяноязычных СМИ в Грузии. Соглашения о предоставлении этих двух грантов были подписаны 25 января».