Քաղաքական 09:46 06/02/2023 Հայաստան
Ա.Միրզոյանը հանդիպում կունենա Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով:
ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև Գերմանիայի օրենսդիր մարմինների, փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ։
Իր հանդիպումների ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ կկատարի Հայաստան-Գերմանիա և ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցության ընդլայնման հարցերին, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության մարտահրավերներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի։

Politics 11:15 06/02/2023 Armenia
He will hold a meeting with German Foreign Minister Annalena Baerbock, after which the ministers will hold a press conference, the Armenian Foreign Ministry reported.
Within the framework of the visit, Mirzoyan is also expected to meet with representatives of German legislative body and the expert community.
“During the meetings, a number of topics will be addressed, including the issues of expanding the cooperation between Armenia and Germany and the Armenia-EU partnership, the challenges to the stability and security in the South Caucasus, the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh as a result of the blockade of the Lachin Corridor by Azerbaijan, the process of normalization of Armenia-Azerbaijan relations and other issues of bilateral interest,” the ministry said.