Թույլատրվել է «Մալաթիա» տոնավաճառի գործունեությունը
ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի հանձնարարությամբ և «Ռաֆայել-Տաթև» ՍՊ ընկերության համապատասխան դիմումի հիման վրա Տեսչական մարմնի մասնագետներն ուսումնասիրություն են իրականացրել ՀՀ, ք․ Երևան, Սվաճյան 12/7 հասցեում գործող «ՌԱՖԱՅԵԼ-ՏԱԹԵՎ» ՍՊ (Մալաթիա տոնավաճառ) ընկերությունում՝ պարզելու թե որքանով են շտկվել Տեսչական մարմնի կողմից կայացրած որոշման և սահմանված կարգադրագրի պահանջները։
Տեսչական մարմնի հաղորդմամբ, արդյունքում պարզվել է, որ ՏՄ կողմից նախկինում տրված կարգադրագրի կետերից վերացվել են արձանագրված այն խնդրահարույց խախտումները, որոնք Տեսչական մարմնի կողմից ներկայացվել էր անհապաղ և ամբողջական շտկման, իսկ կարգադրագրում նշված մյուս խախտումները վերացվել են մասամբ, և ներկայումս տնօրինության կողմից դրանց վերացման ուղղությամբ կատարվում են մեծածավալ և ինտենսիվ աշխատանքներ։
Ուստի՝ ՔՏՀԱ տեսչական մարմինը, ուսումնասիրելով վերոնշյալ հանգամանքները և հաշվի առնելով, որ կատարված աշխատանքների արդյունքում ներկայումս վերացել է հրդեհների առաջացման անմիջական և ուղղակի սպառնալիքը, որոշում է կայացրել թույլատրել «Ռաֆայել-Տաթև» ՍՊ ընկերության հետագա գործունեությունը, ինչպես նաև արձակել նոր կարգադրագիր՝ դեռևս չվերացված խախտումների վերաբերյալ՝ դրա համար սահմանելով հստակ ժամանակացույց։
- Տեսչական մարմնի ղեկավարի և «Մալաթիա» տոնավաճառի տնօրինության միջև ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն
- Տնտեսագետ. «Մալաթիա» տոնավաճառ-ի փակվելու հետևանքով մանրածախ առևտուրն էլ ավելի կմոնոպոլացվի
- «Մալաթիա» տոնավաճառի տնօրենն ու աշխատակիցները գնում են ՔՏՀԱ տեսչական մարմին
- Հարգելի ղեկավարություն, ո՞ւր եք, նեղ ժամանակ կանք, հիմա չկա՞նք. Մալաթիա տոնավաճառի աշխատակիցները բողոքում են

Общество 17:07 08/02/2023 Армения
По поручению руководителя Инспекционного органа градостроительства, технической и пожарной безопасности и соответствующего заявления компании «Рафаэль-Татев», специалисты Инспекционного органа провели проверку в компании «Рафаэль-Татев» (ярмарка “Малатия”), действующей по адресу ул. Свачян 12/7, в частности, насколько были исправлены требования, вынесенные решением Инспекционного органа и установленного порядка.
Как сообщает Инспекционный орган, в результате проверки выяснилось, что проблемные нарушения, зафиксированные ранее, и подлежащие срочному и полному устранению, решены, а остальные нарушения, указанные в постановлении, устранены частично, и сейчас руководством ярмарки ведутся масштабные и интенсивные работы по их устранению.
В связи с этим Инспекционный орган, изучив вышеуказанные обстоятельства и учитывая, что в результате проведенных работ в данный момент решена непосредственная и прямая угроза возникновения пожара, принято решение разрешить дальнейшую деятельность компании «Рафаэль-Татев», а также издать новый приказ касательно не устранённых нарушений, установив для их решения четкий график.