Օրվա մամուլ 09:05 10/02/2023 Հայաստան
«Երևանի ավագանու ընտրություններին պատրաստվում են նաև Գագիկ Ծառուկյանի ղեկավարած ԲՀԿ-ում։ Կուսակցության քաղաքապետացուն էլ, հավանաբար, լինելու է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը։ Ամիսներ առաջ մեզ տեղեկություններ էին հասել, որ Ռոստոմյանը փորձում է ԲՀԿ-ն «ծյունինգ» անել, թիմ է հավաքագրում, փորձում նոր մարդիկ գտնել, մանավանդ՝ սպորտի աշխարհից։
Խոստանում է, որ նոր կուսակցությունը ոչ մեկի, այդ թվում՝ նախկինների և անգամ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ չի ասոցացվելու։ Նպատակը քաղաքական դաշտ մուտք գործելն է՝ առաջին փուլում ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցելու ծրագրով։ Սակայն, ըստ ամենայնի, հասկանալով, որ նախկին լինելն այլևս խարան չէ, որոշել են ԲՀԿ-ով գնալ ընտրությունների։
Մեր տեղեկության վերաբերյալ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը հետևյալ մեկնաբանությունը տվեց․ «ԲՀԿ-ն այս պահի դրությամբ որևէ քննարկում չի ունեցել Երևանի ավագանու ընտրությունների մասնակցության կամ դրա ձևաչափի վերաբերյալ։ Առաջիկայում կուսակցության քաղաքական խորհուրդն այդ բովանդակությամբ քննարկում կանի, և որոշման մասին, բնականաբար, մենք հայտարարությամբ հանդես կգանք։ Իսկ մինչ այդ ես որևէ տեղեկատվություն չեմ մեկնաբանելու»»։

Политика 10:02 10/02/2023 Армения
«К выборам в Совет старейшин Еревана готовятся также в партии “Процветающая Армения” во главе с Гагиком Царукяном. Кандидатом в мэры, вероятнее всего, станет секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян. Месяцами ранее до нас дошли сведения, что Ростомян пытается сделать “тюнинг” партии “Процветающая Армения”, собирает команду, пытается найти новых людей, особенно – из мира спорта.
Обещает, что новая партия не будет ни с кем ассоциироваться, в том числе с прежними властями, даже с председателем партии “Процветающая Армения” Гагиком Царукяном. Цель – войти в политическое поле, на первом этапе – по программе участия в выборах в органы местного самоуправления. Однако, по всей вероятности, поняв, что быть представителем прежней власти уже не клеймо, они решили пойти на выборы в составе партии “Процветающая Армения”.
Пресс-секретарь Гагика Царукяна Ивета Тоноян в связи с нашими сведениями дала следующий комментарий: “Процветающая Армения на данный момент пока не проводила никаких обсуждений по вопросу участия в выборах в Совет старейшин Еревана или касательно формата участия. В ближайшее время политсовет партии проведет обсуждение по данному вопросу, и, естественно, выступит с заявлением. До этого не могу комментировать какие-либо сведения”».